Snowflake (1.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Database
fa: مخزن داده

en: Role
fa: نقش

en: Timezone
fa: منطقه زمانی

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Web services
fa: سرویس‌های وب
