snowplow (8.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (7 entries)

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Logout
ar: خروج

en: Messages
ar: الرسائل

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Status message
ar: رسالة الحالة
