snowplow (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Logout
pt: Sair

en: Messages
pt: Mensagens

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: Tracking scope
pt: Escopo de tracking

en: Not tracked
pt: Não monitorado

en: @items enabled
pt: @items habilitados
