SOAP Manager (1.0.0) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Web services
bn: ওয়েব সার্ভিসসমূহ

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ
