SOAP Manager (1.0.0) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Name
hi: नाम

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Path
hi: मार्ग

en: ID
hi: आईडी

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Web services
hi: वेब सेवाएं

en: Uses
hi: उपयोग
