SOAP Manager (1.0.0) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Required
it: Obbligatorio

en: Name
it: Nome

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Usage
it: Utilizzo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Web services
it: Web service

en: Uses
it: Usa

en: Security settings
it: Impostazioni sicurezza
