SOAP Manager (1.0.0) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: Required
tr: Zorunlu

en: Name
tr: İsim

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Usage
tr: Kullanım

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Web services
tr: Web hizmetleri

en: Debug mode
tr: Hata ayıklama (debug) kipi

en: Uses
tr: Kullanım

en: Security settings
tr: Güvenlik ayarları

en: HTTP Basic Authentication
tr: HTTP Temel Kimlik Doğrulaması

en: Logging settings
tr: Günlüğe kaydetme ayarları

en: Authentication methods
tr: Kimlik doğrulama yöntemleri
