SOAP Manager (1.1.0) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Path
uk: Шлях

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: Usage
uk: Використання

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Web services
uk: Вебслужба

en: Authentication method
uk: Метод автентифікації

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: Debug settings
uk: Параметри зневадження

en: Uses
uk: Використання

en: Security settings
uk: Налаштування безпеки

en: Authentication type
uk: Тип автентифікації

en: Authentication required
uk: Потрібна ідентифікація

en: Security Settings
uk: Параметри безпеки

en: HTTP Basic Authentication
uk: HTTP Basic-автентифікація

en: Logging settings
uk: Налаштування ведення журналу

en: Authentication methods
uk: Способи автентифікації
