Sobki Bootstrap (10.0.0-alpha1) - en to ast translation catalogue (85 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: List
ast: Llista

en: Subject
ast: Asuntu

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: more
ast: más

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Administration
ast: Alministración

en: Comments
ast: Comentarios

en: More
ast: Más

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Homepage
ast: Páxina d'entamu

en: view
ast: vista

en: Edit
ast: Editar

en: Size
ast: Tamañu

en: Reset
ast: Reafitar

en: Message
ast: Mensax

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Link
ast: Enllaz

en: Image
ast: Imaxe

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Taxonomy term
ast: Taxonomía del términu

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Preview
ast: Entever

en: Help
ast: Aida

en: Default
ast: Predefiníu

en: Filename
ast: Nome del ficheru

en: Updated
ast: Anováu

en: Text
ast: Testu

en: Attachment
ast: Axuntu

en: User
ast: Usuariu

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Files
ast: Ficheros

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: Options
ast: Opciones

en: Contact
ast: Contautu

en: Created
ast: Fechu

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Block
ast: Bloque

en: Page
ast: Páxina

en: Footer
ast: Pie de páxina

en: To
ast: Pa

en: From
ast: De

en: Comment
ast: Comentariu

en: Hostname
ast: Nome de la máquina

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Vocabulary
ast: Vocabulariu

en: Term name
ast: Nome del términu

en: Last access
ast: Accesu últimu

en: Heading
ast: Encabezáu

en: Last update
ast: Cambéu últimu

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Plain text
ast: Testu planu

en: General
ast: Xeneral

en: Table
ast: Tabla

en: Navigation
ast: Navegación

en: Role
ast: Rol

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Recent comments
ast: Comentarios recientes

en: English
ast: Inglés

en: French
ast: Francés

en: ‹ previous
ast: ‹ anterior

en: next ›
ast: siguiente ›

en: Member for
ast: Miembru hai

en: Front page
ast: Páxina d'entamu

en: Languages
ast: Llingües

en: Your message has been sent.
ast: Unvióse'l mensax

en: People
ast: Xente

en: Blocked
ast: Torgáu

en: Basic page
ast: Páxina básica
