Sobki Bootstrap (10.0.0-alpha1) - en to or translation catalogue (32 entries)

en: Title
or: ଶୀର୍ଷକ

en: Status
or: ଅବସ୍ଥିତି

en: Delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Operations
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ

en: Username
or: ଚାଳକ ନାମ

en: Type
or: ପ୍ରକାର

en: List
or: ତାଲିକା

en: Subject
or: ବିଷୟ

en: Description
or: ବର୍ଣ୍ଣନା

en: Language
or: ଭାଷା

en: Disabled
or: ନିଷ୍କ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Enabled
or: ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: view
or: ଦୃଶ୍ୟ

en: edit
or: ସମ୍ପାଦନ କରନ୍ତୁ

en: Help
or: ସହାୟକ

en: Default
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ

en: Email
or: ଇ-ମେଲ

en: Active
or: ସକ୍ରିୟ

en: Block
or: ବ୍ଲକ

en: Published
or: ପ୍ରକାଶିତ

en: Filter
or: ଛାଣକ

en: Promoted to front page
or: ମୂଳ ପୃଷ୍ଠା କୁ ଉତ୍ତରୋନ୍ନତି

en: Last access
or: ଶେଷ ପ୍ରବେଶ

en: Navigation
or: ପଥପ୍ରଦର୍ଶନ

en: Anonymous
or: ଅଜ୍ଞାତ

en: Front page
or: ପ୍ରଥମ ପୃଷ୍ଠା

en: Blocked
or: ନିଷିଦ୍ଧ

en: Published comments
or: ପ୍ରକାଶିତ ଟିପ୍ପଣୀ ଗୁଡିକ

en: Block description
or: ବ୍ଲକ ବର୍ଣ୍ଣନା

en: Account
or: ଖାତା

en: User account
or: ଚାଳକ ଖାତା

en: Who's online
or: କିଏ ସଂଯୁକ୍ତ ଅଛନ୍ତି
