Sobki Bootstrap (10.0.0-alpha5) - en to bn translation catalogue (44 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: More
bn: আরও

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Homepage
bn: নীড়পাতা

en: Size
bn: সাইজ

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Upload
bn: আপলোড

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Media
bn: মাধ্যম

en: General
bn: সাধারণ

en: Table
bn: টেবিল

en: Color
bn: রং

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bn: @site বর্তমানে মেরামত করা হচ্ছে। আমরা শিঘ্রই ফিরে আসব। অনুগ্রহ করে অপেক্ষা করুন।

en: English
bn: ইংরেজী

en: French
bn: ফরাসী

en: Front page
bn: শুরুর পাতা

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট

en: User account
bn: ব্যবহারকারীর এ্যাকাউন্ট

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Search index
bn: অনুসন্ধান সূচি

en: Date and time
bn: তারিখ এবং সময়

en: Full comment
bn: পূর্ণাঙ্গ মন্তব্য

en: Full content
bn: পূর্ণাঙ্গ কন্টেন্ট
