Sobki Bootstrap (10.0.0-alpha5) - en to fi translation catalogue (191 entries)

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: Email notification
fi: Sähköposti-ilmoitus

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: More
fi: Lisää

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Size
fi: Koko

en: Reset
fi: Palauta

en: Quote
fi: Lainaus

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Name
fi: Nimi

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Icon
fi: Ikoni

en: Views
fi: Näkymät

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Text
fi: Teksti

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Components
fi: Komponentit

en: Upload
fi: Siirrä

en: Titles
fi: Otsikot

en: Before
fi: Ennen

en: After
fi: Jälkeen

en: User
fi: Käyttäjä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Options
fi: Valinnat

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Created
fi: Luotu

en: Separator
fi: Erotin

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Off
fi: Pois päältä

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Hostname
fi: Verkkotunnus

en: Published
fi: Julkaistu

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Normal
fi: Normaali

en: Success
fi: Onnistui

en: Warning
fi: Varoitus

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Example
fi: Esimerkki

en: Table
fi: Taulukko

en: Start
fi: Alkaa

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Color
fi: Väri

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
fi: @site on parhaillaan huollettavana. Se pyritään saamaan takaisin käyttöön pian. Kiitämme kärsivällisyydestä!

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Tools
fi: Työkalut

en: Full
fi: Kokonainen

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: English
fi: englanti

en: French
fi: ranska

en: Token
fi: Muuttuja

en: Front page
fi: Etusivu

en: Languages
fi: Kielet

en: Map
fi: Kartta

en: Days
fi: Päivät

en: Months
fi: Kuukaudet

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Info
fi: Tieto

en: Reference
fi: Viittaus

en: Product
fi: Tuote

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Relationship
fi: Suhde

en: Translations
fi: Käännökset

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Complete
fi: Valmis

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Language switcher
fi: Kielen vaihtaja

en: Form
fi: Kaavake

en: Sitemap
fi: Sivukartta

en: Global
fi: Yleinen

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Hide all
fi: Piilota kaikki

en: Show all
fi: Näytä kaikki

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Setting
fi: Asetus

en: Publish content
fi: Julkaise sisältö

en: Unpublish comment
fi: Peru kommentin julkaisu

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Not applicable
fi: Ei käytössä

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Delete comment
fi: Poista kommentti

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Search index
fi: Haun indeksi

en: Publish comment
fi: Julkaise kommentti

en: Save Draft
fi: Tallenna keskeneräinen

en: Yes/No
fi: Kyllä/Ei

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Alt text
fi: Alt teksti

en: Compact
fi: Kompakti

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Delete redirect
fi: Poista uudelleenohjaus

en: Header top
fi: Ylätunnisteen yläosa

en: Date and time
fi: Aika ja päiväys

en: Alert
fi: Varoitus

en: References
fi: Viittaukset

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Library
fi: Kirjasto

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Delete content
fi: Poista sisältö

en: Progress bar
fi: Etenemispalkki

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Full comment
fi: Koko kommentti

en: Save comment
fi: Tallenna kommentti

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Unpublish content
fi: Muuta sisältö ei-julkaistuksi

en: Make content sticky
fi: Liimaa sisältö listojen alkuun

en: Make content unsticky
fi: Poista sisällön liimaus

en: Promote content to front page
fi: Nosta sisältö etusivulla

en: Remove content from front page
fi: Poista sisältö etusivulta

en: Save content
fi: Tallenna sisältö

en: The name of the shortcut.
fi: Oikopolun nimi.

en: Time zones
fi: Aikavyöhykkeet

en: Taxonomy term page
fi: Luokittelusanojen sivu

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: This link will take you to an external web site. We are not responsible for their content.
fi: Tämä linkki vie sinut ulkopuoliselle verkkosivustolle, emme ota vastuuta sen  sisällöstä.

en: Current page
fi: Tämänhetkinen sivu

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Update URL alias
fi: Päivitä osoitealias

en: The comment author's name.
fi: Kommentin kirjoittajan nimi.

en: Not specified
fi: Ei määritelty

en: Accordion item
fi: Pienennettävissä oleva kenttä

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
fi: Tiedot tallennettu. Voit palata tähän lomakkeeseen myöhemmin ja palauttaa nykyiset tiedot.

en: Wide
fi: Leveä

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Publish taxonomy term
fi: Julkaise luokittelutermi

en: Unpublish taxonomy term
fi: Poista julkaisusta luokittelutermi

en: The user ID of the comment author.
fi: Kommentin kirjoittajan käyttäjä ID.

en: The comment author's home page address.
fi: Kommentin kirjoittajan kotisivun osoite.

en: The comment author's hostname.
fi: Kommentin kirjoittajan konenimi.

en: The time that the comment was created.
fi: Kommentin luontiajankohta.

en: The time that the comment was last edited.
fi: Ajankohta jolloin kommenttia viimeksi muokattiin.

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: The comment author's email address.
fi: Kommentin kirjoittajan sähköpostiosoite.

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: Search result highlighting input
fi: Valittu hakutulos

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
fi: D, d.m.Y - H:i

en: Default long date
fi: Päivämäärä pitkässä muodossa

en: Default medium date
fi: Päivämäärä keskipitkässä muodossa

en: Default short date
fi: Päivämäärä lyhyessä muodossa

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
fi: d.m.Y - H:i

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Block the selected user(s)
fi: Estä valitut käyttäjät

en: Cancel the selected user account(s)
fi: Poista valitut käyttäjätilit

en: Unblock the selected user(s)
fi: Poista esto valituilta käyttäjiltä

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Links related to the active user account
fi: Aktiiviseen käyttäjätiliin liittyvät linkit

en: Administrative task links
fi: Ylläpidon linkit

en: Site information links
fi: Linkit sivustoa koskeviin tietoihin

en: Site section links
fi: Sivuston osioiden linkit

en: User tool links, often added by modules
fi: Linkit käyttäjän työkaluihin, usein moduulien lisäämiä

en: Max 1300x1300
fi: Enintään 1300×1300

en: Max 2600x2600
fi: Enintään 2600×2600

en: Max 325x325
fi: Enintään 325×325

en: Max 650x650
fi: Enintään 600×600

en: Narrow
fi: Kapea

en: A locally hosted audio file.
fi: Paikallisesti palveltava äänitiedosto.

en: A locally hosted video file.
fi: Paikallisesti palveltava videotiedosto.
