Sobki Bootstrap (10.0.0-alpha5) - en to mr translation catalogue (63 entries)

en: Register
mr: नोंदणी

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: Email notification
mr: ई-मेल सुचना देणे

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: More
mr: अधिक

en: On
mr: वर

en: Homepage
mr: मुख्य पान

en: Size
mr: आकार

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Name
mr: नाव

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Views
mr: याद्या

en: Audio
mr: ध्वनी

en: Text
mr: अक्षर

en: Layout
mr: मांडणी

en: Upload
mr: अपलोड

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Options
mr: विकल्प

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: Off
mr: बंद

en: Hostname
mr: होस्टनेम

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Normal
mr: साधारण

en: Authored by
mr: लेखक

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: General
mr: साधारण

en: Example
mr: उदाहरण

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Color
mr: रंग

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
mr: @site सध्या दुरुस्तीसाठी बंद आहे. आम्ही लवकरच परत येऊ. आपल्या संयमासाठी(patience) धन्यवाद.

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Tools
mr: साधने

en: English
mr: इंग्लीश

en: French
mr: फ्रेंच

en: Front page
mr: मुखपृष्ठ

en: Languages
mr: भाषा

en: Days
mr: दिवस

en: Your message has been sent.
mr: तुमचा संदेश पाठवला गेला

en: Account
mr: खाते

en: Setting
mr: सेटिंग्ज

en: Unpublish comment
mr: अप्रकाशित प्रतिक्रिया

en: Delete comment
mr: प्रतिक्रिया मिटवा

en: Taxonomy term page
mr: वर्गीकरण संज्ञेचे पान

en: Basic page
mr: साधे पान
