Sobki Bootstrap (10.0.0-alpha5) - en to ug translation catalogue (67 entries)

en: Register
ug: تىزىملىتىش

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Type
ug: تىپى

en: List
ug: تىزىملىك

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: More
ug: داۋامى

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Homepage
ug: باش بەت

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Quote
ug: نەقىل

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Name
ug: ئىسىم

en: Taxonomy term
ug: تاكسىنومىيە سۆزلۈكلىرى

en: Label
ug: بەلگە

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Text
ug: تېكىست

en: Upload
ug: يۈكلەش

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتېر نامى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Success
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Media
ug: مېدىيا

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Color
ug: رەڭ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ug: تور بېكەت يېڭىلىنىۋاتىدۇ......@

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Template
ug: ئەندىزە

en: Full
ug: تولۇق

en: French
ug: فرانسۇز تىلى

en: Front page
ug: باش بەت

en: Languages
ug: تىل

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Your message has been sent.
ug: ئۇچۇرىڭىز يوللاندى.

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: Anonymous user
ug: سەيياھ

en: Paragraph
ug: پاراگراف

en: Publish content
ug: مەزمۇن ئېلان قىلىش

en: User account
ug: ئەزا ھساباتى

en: Search index
ug: ئىزدەش

en: Save Draft
ug: كوپىيىنى ساقلاش

en: Date and time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت

en: Page top
ug: بەت ئۈستى

en: Page bottom
ug: بەت ئاستى

en: Full comment
ug: باھانىڭ ھەممىسىنى كۆرسىتىش

en: Full content
ug: تولۇق مەزمۇنى

en: Save content
ug: مەزمۇن ساقلاش

en: Time zones
ug: ۋاقىت رايونى

en: Basic page
ug: ستاتىك بەت

en: Current page
ug: ھازىرقى بەت
