Sobki Bootstrap (10.0.0-alpha6) - en to eu translation catalogue (16 entries)

en: Content
eu: Edukia

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Name
eu: Izena

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Options
eu: Aukerak

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: Example
eu: Adibide

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Setting
eu: Ezarpena

en: Publishing status
eu: Argitaratze egoera

en: Current page
eu: Uneko orrialdea
