Sobki Bootstrap (10.0.0-alpha6) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: On
it: Acceso

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Options
it: Opzioni

en: Off
it: Spento

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Authored by
it: Creato da

en: Example
it: Esempio

en: Navigation
it: Navigazione

en: Setting
it: Configura

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Pagination
it: Paginazione

en: Current page
it: Pagina attuale
