Sobki Bootstrap (10.1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (45 entries)

en: Submit
da: Indsend

en: more
da: mere

en: Homepage
da: Hjemmeside

en: None
da: Ingen

en: Number
da: Antal

en: Image
da: Billede

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: Small
da: Lille

en: Content type
da: Indholdstype

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Footer
da: Sidefod

en: Term name
da: Ord

en: Last access
da: Seneste tilgang

en: Table
da: Tabel

en: Recent comments
da: Seneste kommentarer

en: English
da: Engelsk

en: French
da: Fransk

en: Token
da: Symbol

en: ‹ previous
da: « forrige

en: next ›
da: næste »

en: Member for
da: Medlem i

en: Configure block
da: Indstil blok

en: Blocked
da: Blokeret

en: Published comments
da: Udgivne kommentarer

en: Anonymous user
da: Anonym bruger

en: Language switcher
da: Sprogvælger

en: Block description
da: Beskrivelse

en: Blocks
da: Blokke

en: Permission
da: Tilladelse

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: No comments available.
da: Ingen kommentarer tilgængelige.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
da: En bruger bliver opfattet som online i dette tidsrum efter hun sidst har set en side.

en: Account
da: Konto

en: Unpublish comment
da: Skjul kommentarer

en: User account
da: Brugerkonto

en: Delete comment
da: Slet kommentar

en: Posted in
da: Indsendt til

en: Who's new
da: Nye brugere

en: Header top
da: Sidehovede top

en: Date and time
da: Dato og tid

en: Who's online
da: Hvem er online
