Sobki Bootstrap (10.1.0-alpha4) - en to nn translation catalogue (60 entries)

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Content
nn: Innhald

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: More
nn: Meir

en: On
nn: På

en: Homepage
nn: Heimeside

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Name
nn: Namn

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Upload
nn: Last opp

en: User
nn: Brukar

en: Contact
nn: Kontakt

en: Created
nn: Laga

en: Off
nn: Av

en: Footer
nn: Botntekst

en: Hostname
nn: Tenarnamn

en: Published
nn: Publisert

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Table
nn: Tabell

en: Start
nn: Byrjar

en: Navigation
nn: Navigering

en: Color
nn: Farge

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
nn: @site er under vedlikehald. Vi er snart tilbake. Takk for tålmodet.

en: Anonymous
nn: Anonym

en: English
nn: Engelsk

en: French
nn: Fransk

en: Front page
nn: Framside

en: Languages
nn: Språk

en: Configure block
nn: Blokkinnstillingar

en: Your message has been sent.
nn: Meldinga di er sent.

en: Info
nn: Informasjon

en: Product
nn: Vare

en: Account
nn: Konto

en: Unpublish comment
nn: Upubliser kommentar

en: User account
nn: Brukarkonto

en: Delete comment
nn: Slett kommentar

en: Search index
nn: Søkeindeks

en: Publish comment
nn: Publiser kommentar

en: Header top
nn: Topptekst topp

en: Date and time
nn: Dato og tid

en: Page top
nn: Sidetopp

en: Page bottom
nn: Sideslutt

en: Library
nn: Bibliotek

en: Full content
nn: Heile innhaldet

en: Basic page
nn: Grunnleggjande side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nn: Bruk <em>grunnleggjande side<em> for statisk innhald, slik som «Om oss» sida.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nn: Bruk stikkord for å gruppera artiklar om same emne i kategoriar.

en: Highlighted
nn: Utheva
