Sobki Bootstrap (10.1.0-alpha5) - en to gu translation catalogue (56 entries)

en: Register
gu: નોંધણી

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: List
gu: સૂચિ

en: Subject
gu: વિષય

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Administration
gu: સંચાલન

en: More
gu: વધુ

en: On
gu: ચાલુ

en: Size
gu: માપ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Link
gu: કડી

en: Center
gu: કેન્દ્ર

en: Name
gu: નામ

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Text
gu: લખાણ

en: Before
gu: પહેલાં

en: After
gu: પછી

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: Separator
gu: વિભાજક

en: Page title
gu: પાનાનું શીર્ષક

en: Bottom
gu: નીચે

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: Warning
gu: ચેતવણી

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: Plain text
gu: સાદું લખાણ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Table
gu: કોષ્ટક

en: Color
gu: રંગ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
gu: @site જાળવણી હેઠળ છે. અમે ટૂંક સમયમાં પાછા આવી જઇશું. તમારી ધીરજ માટે આભાર.

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: Tools
gu: સાધનો

en: English
gu: અંગ્રેજી

en: French
gu: ફ્રેન્ચ

en: Front page
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Languages
gu: ભાષાઓ

en: Map
gu: નકશો

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: Reference
gu: સંદર્ભ

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Relationship
gu: સંબંધ

en: Administrator
gu: સંચાલક

en: Account
gu: ખાતુ

en: User account
gu: વપરાશકર્તાનું ખાતુ

en: Alert
gu: ચેતવણી

en: Save comment
gu: ટિપ્પણી સાચવો

en: Image style
gu: ચિત્ર શૈલી
