Sobki Bootstrap (10.1.0-alpha5) - en to kn translation catalogue (100 entries)

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Homepage
kn: ನೆಲೆಯ ಪುಟ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Quote
kn: ಉಲ್ಲೇಖ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Section
kn: ವಿಭಾಗ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Before
kn: ಈ ಮೊದಲು

en: After
kn: ನಂತರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Hostname
kn: ಅತಿಥೇಯದ ಹೆಸರು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Success
kn: ಯಶಸ್ವಿಯಾಗಿದೆ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Repeat
kn: ಮರುಕಳಿಸು

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: French
kn: ಫ್ರೆಂಚ್

en: Front page
kn: ಮುಖ ಪುಟ

en: Languages
kn: ಭಾಷೆಗಳು

en: Days
kn: ದಿನಗಳು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Listing
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Diff
kn: ಡಿಫ್

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Shortcuts
kn: ಸಮೀಪಮಾರ್ಗಗಳು (ಶಾರ್ಟ್ ಕಟ್)ಗಳು

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: Local
kn: ಸ್ಥಳೀಯ

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Inherit
kn: ಪಾರಂಪರ್ಯವಾದ

en: Ruby
kn: ಮಾಣಿಕ್ಯ(Ruby)

en: Python
kn: ಪೈಥಾನ್

en: Delete comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಯನ್ನು ಅಳಿಸಿ

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Save Draft
kn: ಡ್ರಾಫ್ಟ್‍ ಆಗಿ ಉಳಿಸು(_D)

en: Background image
kn: ಹಿನ್ನಲೆಯ ಚಿತ್ರ

en: Education
kn: ಶಿಕ್ಷಣ

en: Accordion
kn: ಅಕಾರ್ಡಿಯಾನ್

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: Date and time
kn: ಸಮಯ ಮತ್ತು ದಿನಾಂಕ

en: Java
kn: ಜಾವಾ

en: Alert
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Page bottom
kn: ಪುಟದ ಕೆಳಗೆ

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
