Sobki Bootstrap (10.1.0-alpha5) - en to mk translation catalogue (12 entries)

en: Content
mk: Содржина

en: List
mk: Листа

en: Taxonomy term
mk: Термин од таксономија

en: Help
mk: Помош

en: Contact
mk: Контакт

en: Navigation
mk: Навигација

en: Anonymous
mk: Анонимен

en: Configure block
mk: Конфигурација на блок

en: Relationship
mk: Релација

en: User account
mk: Корисничка сметка

en: Delete comment
mk: Бришење коментар

en: Date and time
mk: Датум и време
