Sobki Bootstrap (all releases) - en to bs translation catalogue (57 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Delete
bs: Briši

en: Content
bs: Sadržaj

en: Subject
bs: Naslov

en: Description
bs: Opis

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Tags
bs: Tagovi

en: Size
bs: Veličina

en: None
bs: Nijedan

en: Number
bs: Broj

en: Message
bs: Poruka

en: Image
bs: Slika

en: Name
bs: Ime

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: Help
bs: Pomoć

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Text
bs: Tekst

en: Attachment
bs: Prilog

en: Created
bs: Kreiran

en: Active
bs: Aktivan

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Inline
bs: U liniji

en: Comment
bs: Komentar

en: Published
bs: Objavljeno

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Address
bs: Adresa

en: Table
bs: Tabela

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Color
bs: Boja

en: Source
bs: Izvor

en: Configure block
bs: Podesi blok

en: Related content
bs: Vezani sadržaj

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Account
bs: Korisnički račun

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Alt text
bs: Alt tekst

en: Round
bs: Zaokruži

en: Header top
bs: Vrh zaglavlja

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Default comments
bs: Defaultni komentari

en: Allows commenting on content
bs: Dozvoli komentare na sadržaju

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
