Sobki Bootstrap (all releases) - en to el translation catalogue (134 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Register
el: Εγγραφή

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: On
el: Ανοικτό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Homepage
el: Ιστοσελίδα

en: File
el: Αρχείο

en: Size
el: Μέγεθος

en: None
el: Κανένα

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: Quote
el: Παράθεση

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Top
el: Κορυφή

en: Small
el: Μικρό

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Text
el: Κείμενο

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Components
el: Συστατικά

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Upload
el: Αποστολή

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Active
el: Ενεργό

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Off
el: Κλειστό

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Heading
el: Επικεφαλίδα

en: Success
el: Επιτυχία

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Table
el: Πίνακας

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Color
el: Χρώμα

en: Full
el: Πλήρες

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Source
el: Πηγή

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Map
el: Χάρτης

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Reference
el: Αναφορά

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Interval
el: Περίοδος

en: Percentage
el: Ποσοστό

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Language switcher
el: Αλλαγή γλώσσας

en: Form
el: Φόρμα

en: Space
el: Διάστημα

en: Account
el: Λογαριασμός

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Inherit
el: Κληρονομικότητα

en: Not applicable
el: Μη εφαρμόσιμο

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Available components
el: Διαθέσιμα συστατικά

en: Compact
el: Συμπαγής

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Header top
el: Επικεφαλίδα πάνω

en: Alert
el: Συναγερμός

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Full comment
el: Πλήρες σχόλιο

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: The name of the shortcut.
el: Το όνομα της συντόμευσης.

en: Taxonomy term page
el: Σελίδα όρων ταξινόμησης

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: The comment author's name.
el: Το όνομα του συντάκτη του σχολίου.

en: Not specified
el: Δεν προσδιορίζεται

en: Wide
el: Πλατύ

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: The comment author's home page address.
el: Η διεύθυνση της αρχικής σελίδας του συντάκτη του σχολίου.

en: The time that the comment was created.
el: Η ώρα που το σχόλιο δημιουργήθηκε.

en: The time that the comment was last edited.
el: Η ώρα που το σχόλιο επεξεργάστηκε τελευταία φορά.

en: The comment author's email address.
el: Η διεύθυνση email του συντάκτη του σχολίου.

en: Default comments
el: Προεπιλεγμένα σχόλια

en: Allows commenting on content
el: Επιτρέπει τον σχολιασμό στο περιεχόμενο

en: Search result highlighting input
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης με επισήμανση της εισόδου

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: Large (480×480)
el: Μεγάλο (480x480)

en: HTML Date
el: HTML Ημερομηνία

en: HTML Month
el: HTML Μήνας

en: HTML Time
el: HTML Ώρα

en: HTML Week
el: HTML Εβδομάδα

en: HTML Year
el: HTML Έτος

en: Default long date
el: Προκαθορισμένη πλήρης ημερομηνία

en: Default medium date
el: Προεπιλoγή μεσαίας ημερομηνίας

en: Default short date
el: Προεπιλoγή σύντομης ημερομηνίας

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: Max 1300x1300
el: Μέγιστη διάσταση 1300x1300

en: Max 2600x2600
el: Μέγιστη διάσταση 2600x2600

en: Max 325x325
el: Μέγιστη διάσταση 325x325

en: Max 650x650
el: Μέγιστη διάσταση 650x650
