Sobki Bootstrap (all releases) - en to fi translation catalogue (150 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: File
fi: Tiedosto

en: Size
fi: Koko

en: None
fi: Ei mitään

en: Number
fi: Numero

en: Message
fi: Viesti

en: Quote
fi: Lainaus

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Center
fi: Keskellä

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Small
fi: Pieni

en: Icon
fi: Ikoni

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Text
fi: Teksti

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Attachment
fi: Liite

en: Upload
fi: Siirrä

en: Before
fi: Ennen

en: After
fi: Jälkeen

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Created
fi: Luotu

en: Separator
fi: Erotin

en: Active
fi: Voimassa

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Off
fi: Pois päältä

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Inline
fi: Avoin

en: Comment
fi: Kommentti

en: Hostname
fi: Verkkotunnus

en: Published
fi: Julkaistu

en: Heading
fi: Ylätunniste

en: Success
fi: Onnistui

en: Warning
fi: Varoitus

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Address
fi: Osoite

en: Example
fi: Esimerkki

en: Table
fi: Taulukko

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Color
fi: Väri

en: Repeat
fi: Toisto

en: Full
fi: Kokonainen

en: English
fi: englanti

en: French
fi: ranska

en: Token
fi: Muuttuja

en: Source
fi: Lähde

en: Configure block
fi: Lohkon asetukset

en: Map
fi: Kartta

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Info
fi: Tieto

en: Reference
fi: Viittaus

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Interval
fi: Vaihteluväli

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Language switcher
fi: Kielen vaihtaja

en: Space
fi: Välilyönti

en: Opened
fi: Avoimet

en: Local
fi: Paikallinen

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Inherit
fi: Peri

en: Not applicable
fi: Ei käytössä

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Light
fi: Vaalea

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Search index
fi: Haun indeksi

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Alt text
fi: Alt teksti

en: Available components
fi: Käytettävissä olevat komponentit

en: Round
fi: Pyöristä

en: Compact
fi: Kompakti

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Header top
fi: Ylätunnisteen yläosa

en: Variant
fi: Muunnos

en: Alert
fi: Varoitus

en: References
fi: Viittaukset

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Library
fi: Kirjasto

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Progress bar
fi: Etenemispalkki

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Full comment
fi: Koko kommentti

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: The name of the shortcut.
fi: Oikopolun nimi.

en: Taxonomy term page
fi: Luokittelusanojen sivu

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: This link will take you to an external web site. We are not responsible for their content.
fi: Tämä linkki vie sinut ulkopuoliselle verkkosivustolle, emme ota vastuuta sen  sisällöstä.

en: Current page
fi: Tämänhetkinen sivu

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: None (original image)
fi: Ei mitään (alkuperäinen kuva)

en: Dark
fi: Tumma

en: The comment author's name.
fi: Kommentin kirjoittajan nimi.

en: Not specified
fi: Ei määritelty

en: Accordion item
fi: Pienennettävissä oleva kenttä

en: Wide
fi: Leveä

en: Responsive
fi: Responsiivinen

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: The user ID of the comment author.
fi: Kommentin kirjoittajan käyttäjä ID.

en: The comment author's home page address.
fi: Kommentin kirjoittajan kotisivun osoite.

en: The comment author's hostname.
fi: Kommentin kirjoittajan konenimi.

en: The time that the comment was created.
fi: Kommentin luontiajankohta.

en: The time that the comment was last edited.
fi: Ajankohta jolloin kommenttia viimeksi muokattiin.

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: The comment author's email address.
fi: Kommentin kirjoittajan sähköpostiosoite.

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: Search result highlighting input
fi: Valittu hakutulos

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
fi: D, d.m.Y - H:i

en: Default long date
fi: Päivämäärä pitkässä muodossa

en: Default medium date
fi: Päivämäärä keskipitkässä muodossa

en: Default short date
fi: Päivämäärä lyhyessä muodossa

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
fi: d.m.Y - H:i

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Max 1300x1300
fi: Enintään 1300×1300

en: Max 2600x2600
fi: Enintään 2600×2600

en: Max 325x325
fi: Enintään 325×325

en: Max 650x650
fi: Enintään 600×600
