Sobki Bootstrap (all releases) - en to gu translation catalogue (50 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Register
gu: નોંધણી

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: List
gu: સૂચિ

en: Subject
gu: વિષય

en: Description
gu: વર્ણન

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: On
gu: ચાલુ

en: Size
gu: માપ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Message
gu: સંદેશ

en: Link
gu: કડી

en: Center
gu: કેન્દ્ર

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Small
gu: નાનું

en: Text
gu: લખાણ

en: Before
gu: પહેલાં

en: After
gu: પછી

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Separator
gu: વિભાજક

en: Active
gu: સક્રિય

en: Page title
gu: પાનાનું શીર્ષક

en: Bottom
gu: નીચે

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Warning
gu: ચેતવણી

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: Plain text
gu: સાદું લખાણ

en: Table
gu: કોષ્ટક

en: Color
gu: રંગ

en: English
gu: અંગ્રેજી

en: French
gu: ફ્રેન્ચ

en: Map
gu: નકશો

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: Reference
gu: સંદર્ભ

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Account
gu: ખાતુ

en: User account
gu: વપરાશકર્તાનું ખાતુ

en: Alert
gu: ચેતવણી

en: Image style
gu: ચિત્ર શૈલી
