Sobki Bootstrap (all releases) - en to he translation catalogue (132 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Register
he: הרשמה

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Homepage
he: עמוד הבית

en: File
he: קובץ

en: Size
he: גודל

en: None
he: ללא

en: Number
he: מספר

en: Message
he: הודעה

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Top
he: עליון

en: Small
he: קטן

en: Icon
he: סמל

en: Views
he: היבטים

en: Audio
he: אודיו

en: URL
he: כתובת URL

en: Teaser
he: תקציר

en: Text
he: טקסט

en: Layout
he: פריסה

en: Components
he: רכיבים

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: Upload
he: העלאה

en: Before
he: לפני

en: After
he: אחרי

en: Email
he: דוא"ל

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Created
he: נוצר

en: Separator
he: מפריד

en: Active
he: פעיל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Bottom
he: למטה

en: Off
he: כבוי

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Comment
he: תגובה

en: Hostname
he: שם שרת

en: Published
he: מפורסם

en: Heading
he: כותרת

en: Success
he: הצלחה

en: Warning
he: אזהרה

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Media
he: מדיה

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Address
he: כתובת

en: Table
he: טבלה

en: Navigation
he: ניווט

en: Color
he: צבע

en: Repeat
he: חזור

en: Full
he: מלא

en: English
he: אנגלית

en: French
he: צרפתית

en: Token
he: אסימון

en: Source
he: מקור

en: Configure block
he: הגדרות בלוק

en: Map
he: מפה

en: Fixed
he: קבוע

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Info
he: מידע

en: Reference
he: רפרנס

en: Video
he: וידאו

en: Diff
he: שינוי

en: Changed
he: השתנה

en: Interval
he: מרווח

en: Document
he: מסמך

en: Related content
he: תוכן קשור

en: Tabs
he: לשוניות

en: Language switcher
he: מחליף שפות

en: Form
he: טופס

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: Space
he: רווח

en: Local
he: מקומי

en: Account
he: חשבון

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Inherit
he: תירש

en: Not applicable
he: לא ישים

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Ruby
he: רוּבי

en: Python
he: פייתון

en: Primary
he: ראשי

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: Video file
he: קובץ וידאו

en: Secondary
he: משני

en: Alt text
he: טקסט חלופי

en: Round
he: עגל

en: Compact
he: קומפקטי

en: Pagination
he: דפדוף

en: Header top
he: ראש הכותרת העליונה

en: Java
he: ג'אווה

en: Alert
he: אתרעה

en: References
he: רפרנס

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Library
he: ספריה

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Full comment
he: תגובה מלאה

en: Full content
he: תוכן מלא

en: The name of the shortcut.
he: שמו של קיצור הדרך

en: Taxonomy term page
he: דף מונחי טקסונומיה

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Current page
he: דף נוכחי

en: Highlighted
he: מובלט

en: Not specified
he: לא מוגדר

en: Wide
he: רחב

en: Top Bar
he: סרגל עליון

en: The time that the comment was last edited.
he: המועד האחרון בו נערכה התגובה.

en: Fallback date format
he: ברירת המחדל למבנה תאריך

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: Default medium date
he: ברירת המחדל לתאריך בינוני
