Sobki Bootstrap (all releases) - en to is translation catalogue (76 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Register
is: Nýskráning

en: Suffix
is: Viðskeyti

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: List
is: Listi

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Administration
is: Stjórnun

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Homepage
is: Heimasíða

en: File
is: Skrá

en: Size
is: Stærð

en: None
is: Engin

en: Number
is: Númer

en: Message
is: Skilaboð

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Center
is: Miðja

en: Name
is: Nafn

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Top
is: Toppur

en: Small
is: Lítið

en: Icon
is: Táknmynd

en: Views
is: Gagnasýn

en: Audio
is: Hljóð

en: URL
is: vefslóð

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Text
is: Texti

en: Layout
is: Útlit

en: Components
is: Íhlutir

en: Attachment
is: Viðhengi

en: Upload
is: Hlaða upp

en: Before
is: Fyrir

en: After
is: Eftir

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Created
is: Stofnað

en: Separator
is: Skilja

en: Active
is: Virkt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Off
is: Af

en: Footer
is: Fótur

en: Inline
is: Innfellt

en: Comment
is: Ummæli

en: Hostname
is: Vélarheiti

en: Published
is: Birt

en: Warning
is: Viðvörun

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Address
is: Heimilisfang

en: Table
is: Tafla

en: Color
is: Litur

en: English
is: Enska

en: French
is: Franska

en: Configure block
is: Stilla blokk

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Percentage
is: Prósenta

en: Tabs
is: Flipar

en: Shortcuts
is: Flýtivísar

en: Account
is: Aðgangur

en: User account
is: Notandaaðgangur

en: Not applicable
is: Á ekki við

en: Current page
is: Núverandi síða

en: Media library
is: Margmiðlunarsafn
