Sobki Bootstrap (all releases) - en to ka translation catalogue (59 entries)

en: Title
ka: სათაური

en: Body
ka: ტანი

en: Register
ka: რეგისტრაცია

en: Suffix
ka: სუფიქსი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Content
ka: კონტენტი

en: List
ka: სია

en: Subject
ka: სათაური

en: Description
ka: აღწერა

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: On
ka: ჩართვა

en: Tags
ka: ტეგები

en: Homepage
ka: მთავარი გვერდი

en: File
ka: ფაილი

en: Size
ka: ზომა

en: None
ka: არცერთი

en: Number
ka: რიცხვი

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Link
ka: ბმული

en: Image
ka: სურათი

en: Name
ka: სახელი

en: Label
ka: სათაური

en: Help
ka: დახმარება

en: Top
ka: ზედა

en: Small
ka: პატარა

en: Text
ka: ტექსტი

en: Attachment
ka: მიმაგრებული ფაილი

en: Upload
ka: ატვირთვა

en: Before
ka: მდე

en: After
ka: შემდეგ

en: Email
ka: ელ. ფოსტა

en: User ID
ka: მომხმარებლის ID

en: Created
ka: შექმნილია

en: Separator
ka: გამყოფი

en: Active
ka: აქტიური

en: Page title
ka: გვერდის სათაური

en: Bottom
ka: ქვემოთ

en: Off
ka: გამორთვა

en: Inline
ka: ერთ ხაზზე

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Published
ka: გამოქვეყნებული

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Width
ka: სიგანე

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Media
ka: მედია

en: Table
ka: ცხრილი

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Color
ka: ფერი

en: Full
ka: სრული

en: English
ka: ინგლისური

en: French
ka: ფრანგული

en: Source
ka: წყარო

en: Configure block
ka: ბლოკის კონფიგურირება

en: Fixed
ka: ფიქსირებული

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Info
ka: ინფო

en: Language switcher
ka: ენის გადამრთველი
