Sobki Bootstrap (all releases) - en to kn translation catalogue (96 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Homepage
kn: ನೆಲೆಯ ಪುಟ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Quote
kn: ಉಲ್ಲೇಖ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Before
kn: ಈ ಮೊದಲು

en: After
kn: ನಂತರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Hostname
kn: ಅತಿಥೇಯದ ಹೆಸರು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Heading
kn: ಹೆಡಿಂಗ್

en: Success
kn: ಯಶಸ್ವಿಯಾಗಿದೆ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Repeat
kn: ಮರುಕಳಿಸು

en: Coordinates
kn: ನಿರ್ದೇಶಾಂಕಗಳು

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: French
kn: ಫ್ರೆಂಚ್

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Listing
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Diff
kn: ಡಿಫ್

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Percentage
kn: ಪ್ರತಿಶತ

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Shortcuts
kn: ಸಮೀಪಮಾರ್ಗಗಳು (ಶಾರ್ಟ್ ಕಟ್)ಗಳು

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Local
kn: ಸ್ಥಳೀಯ

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Inherit
kn: ಪಾರಂಪರ್ಯವಾದ

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Ruby
kn: ಮಾಣಿಕ್ಯ(Ruby)

en: Python
kn: ಪೈಥಾನ್

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Background image
kn: ಹಿನ್ನಲೆಯ ಚಿತ್ರ

en: Accordion
kn: ಅಕಾರ್ಡಿಯಾನ್

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: Java
kn: ಜಾವಾ

en: Alert
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Page bottom
kn: ಪುಟದ ಕೆಳಗೆ

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
