Sobki Bootstrap (all releases) - en to ku translation catalogue (76 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Register
ku: تۆمارکردن

en: Suffix
ku: پاشگر

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: List
ku: لیستە

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Administration
ku: به‌ڕێوه‌بردن

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Homepage
ku: ماڵپەڕ

en: File
ku: پەڕگە

en: Size
ku: قەبارە

en: None
ku: هیچ

en: Number
ku: ژمارە

en: Message
ku: پەیام

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: Name
ku: ناو

en: Taxonomy term
ku: واژەی پۆلێن

en: Label
ku: پێناس

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Help
ku: یارمەتی

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Top
ku: سەرەوە

en: Small
ku: بچووک

en: Text
ku: دەق

en: Attachment
ku: پاشکۆ

en: Upload
ku: بارکردن

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Email
ku: ئیمێل

en: User ID
ku: ID ی بەکارهێنەر

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Active
ku: چالاکە

en: Page title
ku: ناونیشانی په‌ڕه‌

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Inline
ku: ناوهێڵ

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Hostname
ku: ناوی خانەخوێ

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Warning
ku: ئاگاداری

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: Table
ku: خشتە

en: Navigation
ku: ڕێدۆزینەوە

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: English
ku: ئنگلیزی

en: French
ku: فه‌ره‌نسی

en: Source
ku: سەرچاوە

en: Configure block
ku: بلۆکەکان ڕێک بخە

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Info
ku: زانیاری

en: Shortcuts
ku: قەدبڕەکان

en: Language switcher
ku: بگۆڕی زمان

en: Space
ku: بۆشایی

en: Account
ku: هەژمار

en: User account
ku: هەژماری بەکارهێنەر

en: Search index
ku: نوانەی گەڕان

en: Header top
ku: لووتکەی سەرپەڕە

en: Page top
ku: سەرەوی پەڕە

en: Page bottom
ku: خوارەوەی پەڕە

en: Main page content
ku: ناوەڕۆکی پەڕەی سەرەکی

en: Full comment
ku: بۆچوونی پڕاوپڕ

en: Full content
ku: ناوەڕۆکی پڕاوپڕ

en: The name of the shortcut.
ku: ناوی قەدبڕ.

en: Taxonomy term page
ku: پەڕەی واژەی پۆلێن

en: Basic page
ku: پەڕەی سەرەتایی

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ku: جۆری <em>پەڕە سەرەتاییەکان</em> بەکاربهێنە بۆ ناوەڕۆکی نەگۆڕاوی وەک پەڕەی "دەربارەی ماڵپەڕ".

en: Image style
ku: شێوازی وێنە
