Sobki Bootstrap (all releases) - en to nn translation catalogue (58 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Delete
nn: Slett

en: Content
nn: Innhald

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Description
nn: Beskriving

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: On
nn: På

en: Homepage
nn: Heimeside

en: File
nn: Fil

en: None
nn: Ingen

en: Message
nn: Melding

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Name
nn: Namn

en: Label
nn: Etikett

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Attachment
nn: Vedlegg

en: Upload
nn: Last opp

en: User
nn: Brukar

en: Created
nn: Laga

en: Active
nn: Aktiv

en: Off
nn: Av

en: Footer
nn: Botntekst

en: Comment
nn: Kommentar

en: Hostname
nn: Tenarnamn

en: Published
nn: Publisert

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Address
nn: Adresse

en: Table
nn: Tabell

en: Navigation
nn: Navigering

en: Color
nn: Farge

en: Repeat
nn: Repeter

en: English
nn: Engelsk

en: French
nn: Fransk

en: Front page
nn: Framside

en: Configure block
nn: Blokkinnstillingar

en: Info
nn: Informasjon

en: Product
nn: Vare

en: Account
nn: Konto

en: Unpublish comment
nn: Upubliser kommentar

en: User account
nn: Brukarkonto

en: Delete comment
nn: Slett kommentar

en: Search index
nn: Søkeindeks

en: Publish comment
nn: Publiser kommentar

en: Header top
nn: Topptekst topp

en: Page top
nn: Sidetopp

en: Page bottom
nn: Sideslutt

en: Library
nn: Bibliotek

en: Full content
nn: Heile innhaldet

en: Basic page
nn: Grunnleggjande side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nn: Bruk <em>grunnleggjande side<em> for statisk innhald, slik som «Om oss» sida.

en: Highlighted
nn: Utheva
