Sobki Bootstrap (11.0.2) - en to am translation catalogue (95 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: view
am: ትይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Text
am: ጽሁፍ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Active
am: ገባሪ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: RSS
am: አር ኤስ ኤስ

en: PHP
am: ፒኤችፒ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Navigation
am: መጓጓዛ

en: Color
am: ቀለም

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
am: @site በአሁኑ ሰዓት ማስተካከያ እየተደረገለት ነው፡፡ በቅርብ ጊዜ ውስጥ ወደነበረበት ይመለሳል፡፡ ለትዕግስቷ እናመሰግናለን!

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Recent comments
am: የቅርብ አስተያየቶች

en: Sort by
am: ደርድር

en: English
am: እግሊዝኛ

en: French
am: ፈረንሳይኛ

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Source
am: ምንጭ

en: Member for
am: አባልነት ለ

en: Front page
am: ፊት ገፅ

en: Languages
am: ቋንቋዎች

en: Configure block
am: የጥምረት ውቀርት

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: Published comments
am: አስተያየቶቹን አትም

en: Tabs
am: ትሮች

en: Language switcher
am: ቋንቋ መለዋወጫ

en: Block description
am: የጥምር ማብራሪያ

en: Blocks
am: ጥምረቶች

en: Permission
am: ፈቃድ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Locked
am: የተቆለፈ

en: Account
am: መለያ

en: Unpublish comment
am: ያልታተመ አስተያየት

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: User account
am: የተጠቃሚ መለያ

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Delete comment
am: አስተያየት ስርዝ

en: MIME type
am: ሚሜ አይነት

en: Posted in
am: የታተመው በ

en: Who's new
am: ማን ነው አዲስ

en: Header top
am: ራስጌ እላይ

en: Date and time
am: ቀን እና ሰዓት

en: Who's online
am: ማን ነው መስመር ላይ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
