Sobki DSFR (10.0.0-alpha1) - en to el translation catalogue (242 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Language
el: Γλώσσα

en: more
el: περισσότερα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Comments
el: Σχόλια

en: More
el: Περισσότερα

en: Action
el: Ενέργεια

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Homepage
el: Ιστοσελίδα

en: view
el: προβολή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Reset
el: Επαναφορά

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: True
el: Αληθής

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Components
el: Συστατικά

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Titles
el: Τίτλοι

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Files
el: Αρχεία

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Term
el: Όρος

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Normal
el: Κανονικό

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Widget
el: Γραφικό συστατικό

en: Desc
el: Φθί

en: General
el: Γενικά

en: Table
el: Πίνακας

en: Start
el: Αρχή

en: Role
el: Ρόλος

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
el: Το @site είναι αυτή τη στιγμή κλειστό για συντήρηση. Θα επανέλθουμε σύντομα. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Recent comments
el: Πρόσφατα σχόλια

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Full
el: Πλήρες

en: Gender
el: Γένος

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Member for
el: Μέλος για

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Languages
el: Γλώσσες

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: Days
el: Ημέρες

en: Your message has been sent.
el: Το μήνυμά σας στάλθηκε.

en: People
el: Χρήστες

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: Glossary
el: Γλωσσάρι

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Published comments
el: Δημοσιευμένα σχόλια

en: Sticky
el: Καρφιτσωμένο

en: Content Type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Complete
el: Ολοκληρωμένη

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Block description
el: Περιγραφή του μπλοκ

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: Form
el: Φόρμα

en: Permission
el: Άδεια

en: Sitemap
el: Χάρτης ιστοτόπου

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Next >
el: Επόμενη >

en: Global
el: Καθολικό

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: No comments available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σχόλια.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
el: Ένας χρήστης θεωρείται παρών για τόσο χρόνο από την τελευταία φορά που άνοιξε μια σελίδα.

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Publish content
el: Δημοσίευση περιεχομένου

en: Unpublish comment
el: Άρση δημοσίευσης σχολίου

en: Newest first
el: Τα νεότερα πρώτα

en: Block type
el: Τύπος μπλοκ

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Not applicable
el: Μη εφαρμόσιμο

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: No files available.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία.

en: Frontpage
el: Αρχική σελίδα

en: Delete comment
el: Διαγραφή σχολίου

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: Posted in
el: Αναρτήθηκε στο

en: Upload date
el: Ημερομηνία αποστολής

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Publish comment
el: Δημοσίευση σχολίου

en: Yes/No
el: Ναι/Όχι

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Compact
el: Συμπαγής

en: Publishing status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Who's new
el: Ποιοι γράφτηκαν τελευταία

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Who's online
el: Ποιοι είναι εδώ

en: Your virtual face or picture.
el: Το εικονικό σας πρόσωπο ή εικόνα.

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Delete content
el: Διαγραφή περιεχομένου

en: Published status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: Full comment
el: Πλήρες σχόλιο

en: Save comment
el: Αποθήκευση σχολίου

en: Unapproved comments
el: Σχόλια προς έγκριση

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Recent content
el: Πρόσφατο περιεχόμενο

en: Unpublish content
el: Αναίρεση δημοσίευσης περιεχομένου

en: Make content sticky
el: Κάνετε το περιεχόμενο καρφιτσωμένο

en: Make content unsticky
el: Κάνετε το περιεχόμενο μη καρφιτσωμένο

en: Promote content to front page
el: Προβιβασμός περιεχομένου στην αρχική σελίδα

en: Remove content from front page
el: Αφαίρεση περιεχομένου από την αρχική σελίδα

en: Save content
el: Αποθήκευση περιεχομένου

en: Find and manage content.
el: Εύρεση και διαχείριση περιεχομένου

en: The name of the shortcut.
el: Το όνομα της συντόμευσης.

en: Time zones
el: Ζώνες ώρας

en: Taxonomy term page
el: Σελίδα όρων ταξινόμησης

en: No people available.
el: Κανένας διαθέσιμος χρήστης.

en: Find and manage people interacting with your site.
el: Εύρεση και διαχείριση χρηστών που αλληλεπιδρούν με τον ιστοτόπο σας.

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Update URL alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου διεύθυνσης URL

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
el: Διαχείριση λογαριασμών χρηστών, ρόλων και αδειών

en: Changed date
el: Αλλαγμένη ημερομηνία

en: The comment author's name.
el: Το όνομα του συντάκτη του σχολίου.

en: Asc
el: Αύξ

en: Not specified
el: Δεν προσδιορίζεται

en: Wide
el: Πλατύ

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: The comment author's home page address.
el: Η διεύθυνση της αρχικής σελίδας του συντάκτη του σχολίου.

en: The time that the comment was created.
el: Η ώρα που το σχόλιο δημιουργήθηκε.

en: The time that the comment was last edited.
el: Η ώρα που το σχόλιο επεξεργάστηκε τελευταία φορά.

en: With selection
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Registering module
el: Καταχώρηση μονάδας

en: Lists (Views)
el: Λίστες (Views)

en: The comment author's email address.
el: Η διεύθυνση email του συντάκτη του σχολίου.

en: Default comments
el: Προεπιλεγμένα σχόλια

en: Allows commenting on content
el: Επιτρέπει τον σχολιασμό στο περιεχόμενο

en: Search result highlighting input
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης με επισήμανση της εισόδου

en: Large (480×480)
el: Μεγάλο (480x480)

en: HTML Date
el: HTML Ημερομηνία

en: HTML Month
el: HTML Μήνας

en: HTML Time
el: HTML Ώρα

en: HTML Week
el: HTML Εβδομάδα

en: HTML Year
el: HTML Έτος

en: Default long date
el: Προκαθορισμένη πλήρης ημερομηνία

en: Default medium date
el: Προεπιλoγή μεσαίας ημερομηνίας

en: Default short date
el: Προεπιλoγή σύντομης ημερομηνίας

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: Block the selected user(s)
el: Αποκλεισμός επιλεγμένων χρηστών

en: Cancel the selected user account(s)
el: Ακύρωση επιλεγμένων λογαριασμών χρηστών

en: Unblock the selected user(s)
el: Άρση αποκλεισμού για τον(υς) επιλεγμένο(υς) χρήστη(ες)

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: Links related to the active user account
el: Σύνδεσμοι σχετικοί με τον ενεργό λογαριασμό χρήστη

en: Site information links
el: Σύνδεσμοι πληροφοριών ιστοτόπου

en: Recent comments.
el: Πρόσφατα σχόλια.

en: All content, by month.
el: Όλο το περιεχόμενο, ανά μήνα.

en: Recent content.
el: Πρόσφατο περιεχόμενο.

en: All content promoted to the front page.
el: Όλο το περιεχόμενο που είναι προωθημένο στην αρχική σελίδα.

en: All content, by letter.
el: Όλο το περιεχόμενο, ανά γράμμα.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
el: Περιεχόμενο που ανήκει σε ένα συγκεκριμένο όρο ταξινόμησης.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
el: Εμφανίζει μια λίστα με τους πιο νέους λογαριασμούς χρηστών του ιστοτόπου.

en: Who's online block
el: Μπλοκ "Ποιός είναι online"

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
el: Δείχνει τα ονόματα χρηστών από τους πιο πρόσφατα ενεργούς χρήστες όπως και τον συνολικό αριθμό ενεργών χρηστών.

en: Max 1300x1300
el: Μέγιστη διάσταση 1300x1300

en: Max 2600x2600
el: Μέγιστη διάσταση 2600x2600

en: Max 325x325
el: Μέγιστη διάσταση 325x325

en: Max 650x650
el: Μέγιστη διάσταση 650x650

en: Narrow
el: Στενό

en: Find and manage content
el: Αναζήτηση και διαχείριση περιεχομένου

en: Name or email contains
el: Το όνομα ή το επίθετο περιέχει

en: A list of new users
el: Μια λίστα νέων χρηστών

en: There are currently @total users online.
el: Υπάρχουν συνολικά @total χρήστες συνδεδεμένοι.

en: There are currently 0 users online.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν συνδεδεμένοι χρήστες

en: A list of users that are currently logged in.
el: Μια λίστα από χρήστες που είναι συνδεδεμένοι αυτή τη στιγμή.
