Sobki DSFR (10.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (208 entries)

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Content
hu: Tartalom

en: Subject
hu: Tárgy

en: Email notification
hu: Email értesítés

en: Language
hu: Nyelv

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: More
hu: Több

en: Tags
hu: Címkék

en: Homepage
hu: Címlap

en: Size
hu: Méret

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Name
hu: Név

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Preview
hu: Előnézet

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Top
hu: Teteje

en: Audio
hu: Hanganyag

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Components
hu: Összetevők

en: Titles
hu: Címek

en: User
hu: Felhasználó

en: Email
hu: E-mail

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Bottom
hu: Alja

en: Footer
hu: Lábléc

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Published
hu: Közzétéve

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Normal
hu: Általános

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: General
hu: Általános

en: Start
hu: Kezdete

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hu: @site jelenleg karbantartás alatt áll, tartalma hamarosan újra elérhető lesz. Addig is köszönjük a türelmet.

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Tools
hu: Eszközök

en: Full
hu: Teljes

en: Gender
hu: Nem

en: English
hu: angol

en: French
hu: francia

en: Token
hu: Vezérjel

en: Front page
hu: Címlap

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Days
hu: Napok

en: Months
hu: Hónapok

en: Your message has been sent.
hu: Az üzenet elküldve.

en: Video
hu: Videó

en: Email confirmation
hu: Megerősítés e-mailben

en: Changed
hu: Módosítva

en: Document
hu: Dokumentum

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: Translations
hu: Fordítások

en: Complete
hu: Kész

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: Form
hu: Űrlap

en: Sitemap
hu: Webhelytérkép

en: Next >
hu: Következő >

en: < Previous
hu: < Előző

en: Global
hu: Általános

en: Authenticated user
hu: Azonosított felhasználó

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Show all
hu: Összes megjelenítése

en: Account
hu: Saját adatok

en: Publish content
hu: Tartalom közzététele

en: Unpublish comment
hu: A hozzászólás elrejtése

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Not applicable
hu: Nem alkalmazható

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Delete comment
hu: Hozzászólás törlése

en: Search index
hu: Keresési index

en: Publish comment
hu: Hozzászólás közzététele

en: Save Draft
hu: Piszkozat mentése

en: Yes/No
hu: Igen / Nem

en: Education
hu: Oktatás

en: Compact
hu: Tömör

en: Delete redirect
hu: Átirányítás törlése

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Marital status
hu: Családi állapot

en: Delete content
hu: Tartalom törlése

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Full comment
hu: Teljes hozzászólás

en: Save comment
hu: Hozzászólás mentése

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: Unpublish content
hu: Tartalom elrejtése

en: Make content sticky
hu: Tartalom kiemelése

en: Make content unsticky
hu: Tartalom kiemelésének megszüntetése

en: Promote content to front page
hu: Tartalom címlapra helyezése

en: Remove content from front page
hu: Tartalom levétele a címlapról

en: Save content
hu: Tartalom mentése

en: The name of the shortcut.
hu: A gyorshivatkozás neve.

en: Time zones
hu: Időzónák

en: Taxonomy term page
hu: Taxonómiakifejezés oldal

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hu: Címkék használata a hasonló témájú tartalmak csoportosításához.

en: This link will take you to an external web site. We are not responsible for their content.
hu: Ez a hivatkozás egy külső webhelyre mutat, melynek tartalmáért nem vállalunk felelősséget.

en: Update URL alias
hu: Webcímálnév frissítése

en: The comment author's name.
hu: A hozzászólás szerzőjének neve.

en: Not specified
hu: Nincs megadva

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
hu: A beküldés mentése megtörtént. Későbbi látogatás során a jelenlegi értékeket fogja megjeleníteni.

en: Industry
hu: Iparág

en: 404 page not found
hu: 404 – Az oldal nem található

en: Wide
hu: Széles

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: Country codes
hu: Országkódok

en: Publish taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés közzététele

en: Unpublish taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés elrejtése

en: The user ID of the comment author.
hu: A hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: The comment author's home page address.
hu: A hozzászóló weboldala.

en: The comment author's hostname.
hu: A hozzászóló kiszolgálóneve.

en: The time that the comment was created.
hu: Az időpont, mikor a hozzászólást létrehozták.

en: The time that the comment was last edited.
hu: Az időpont, mikor a hozzászólást utoljára szerkesztették.

en: Editorial
hu: Szerkesztői

en: Fallback date format
hu: Pót dátumformátum

en: 403 access denied
hu: 403 – A hozzáférés megtagadva

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: (link is external)
hu: (külső hivatkozás)

en: The comment author's email address.
hu: A hozzászóló e-mail címe.

en: Default comments
hu: Alapértelmezett hozzászólások

en: Allows commenting on content
hu: Lehetővé teszi a hozzászólást a tartalmakhoz

en: The time that the user was last edited.
hu: Az időpont, mikor a felhasználót utoljára szerkesztették.

en: Search result highlighting input
hu: Keresési eredmény, a keresett szó kiemelve

en: Media library
hu: Médiakönyvtár

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: Large (480×480)
hu: Nagy (480×480 képpont)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d., D – H:i

en: HTML Date
hu: HTML dátum

en: HTML Datetime
hu: HTML dátum idővel

en: HTML Month
hu: HTML hónap

en: HTML Time
hu: HTML idő

en: HTML Week
hu: HTML hét

en: HTML Year
hu: HTML év

en: HTML Yearless date
hu: HTML dátum évszám nélkül

en: Default long date
hu: Alapértelmezett hosszú dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
hu: Y. F j., l – H:i

en: Default medium date
hu: Alapértelmezett közepes dátum idővel

en: Default short date
hu: Alapértelmezett rövid dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d. – H:i

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Block the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltása

en: Cancel the selected user account(s)
hu: A kiválasztott felhasználók törlése

en: Unblock the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltásának feloldása

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: Links related to the active user account
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó fiókjával kapcsolatos műveletek

en: Administrative task links
hu: Műveletek adminisztrátoroknak

en: Site information links
hu: Információk a webhelyről

en: Site section links
hu: Webhely alegységeire mutató hivatkozások

en: User tool links, often added by modules
hu: Műveletek felhasználóknak, gyakran más modulok révén

en: Max 1300x1300
hu: Legfeljebb 1300×1300 képpont

en: Max 2600x2600
hu: Legfeljebb 2600×2600 képpont

en: Max 325x325
hu: Legfeljebb 325×325 képpont

en: Max 650x650
hu: Legfeljebb 650×650 képpont

en: Narrow
hu: Keskeny

en: Delete media
hu: Média törlése

en: Linkit result thumbnail
hu: Linkit eredmény bélyegkép

en: Back to form
hu: Vissza az űrlaphoz

en: Country names
hu: Országnevek

en: Save media
hu: Média mentése

en: Publish media
hu: Média közzététele

en: Unpublish media
hu: Média elrejtése

en: Employment status
hu: Alkalmazotti foglalkoztatás jellege

en: Ethnicity
hu: Etnikum

en: New submission added to [webform:title].
hu: [webform:title] űrlap beküldése megtörtént.

en: Delete submission
hu: Beküldés törlése

en: Phone type
hu: Telefon típus

en: Content editor
hu: Tartalomszerkesztő

en: Unstar/unflag submission
hu: Beküldés csillagozásának/megjelölésének megszüntetése

en: [webform_submission:submitted-to]: Submission #[webform_submission:serial]
hu: [webform_submission:submitted-to] űrlap #[webform_submission:serial] beküldése

en: Use local images for reusable media.
hu: Helyi képek használata az újrahasználható médiához.

en: {Empty}
hu: {Üres}

en: A locally hosted audio file.
hu: Egy helyileg tárolt hangfájl.

en: A locally hosted video file.
hu: Egy helyileg tárolt videófájl.

en: Indicates required field
hu: Kötelezően kitöltendő mezőt jelöl

en: (link sends email)
hu: (a hivatkozás emailt küld)

en: You have already submitted this webform. <a href="#">View your previous submission</a>.
hu: Jelen felhasználó korábban már beküldte ezt az űrlapot. <a href="#">Megtekintés</a>

en: You have already submitted this webform. <a href="#">View your previous submissions</a>.
hu: Jelen felhasználó korábban már beküldte ezt az űrlapot. <a href="#">Megtekintés</a>

en: Add the Administrator role to the selected user(s)
hu: Kiválasztott felhasználók felruházása az <em>Adminisztrátor</em> szerepkörrel

en: Remove the Administrator role from the selected user(s)
hu: Az <em>Adminisztrátor</em> szerepkör megvonása a kiválasztott felhasználóktól

en: Remote video
hu: Távoli videó

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
hu: Távoli kiszolgálón tárolt videó a YouTube-ról vagy a Vimeóról.

en: Lock submission
hu: Beküldés zárolása

en: Unlock submission
hu: Beküldés zárolásának feloldása

en: Default hreflang
hu: Alapértelmezett hreflang

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
hu: Archivált

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
hu: Vázlat

[ctx: Workflow state label]
en: Published
hu: Közzétéve

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
hu: Archiválás

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
hu: Visszaállítás vázlatként

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
hu: Visszaállítás

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
hu: Új vázlat létrehozása

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
hu: Közzététel

en: Media Library thumbnail (220×220)
hu: Médiakönyvtár bélyegkép (220×220)

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
hu: Egy feltöltött fájl vagy dokumentum, mint például egy PDF.
