Sobki DSFR (all releases) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Subject
ar: الموضوع

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Homepage
ar: الصفحة الأولى

en: Name
ar: الاسم

en: Help
ar: المساعدة

en: Top
ar: الأعلى

en: Upload
ar: رفع

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Separator
ar: فاصل

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Published
ar: منشور

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Configure block
ar: ضبط الصندوق

en: Changed
ar: تم التغير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: The name of the shortcut.
ar: اسم الاختصار.

en: The comment author's name.
ar: اسم كاتب التعليق.

en: The time that the comment was created.
ar: وقت إنشاء التعليق

en: The time that the comment was last edited.
ar: وقت التعديل الأخير على التعليق

en: Allows commenting on content
ar: السماح بالتعليق على المحتوى
