Sobki DSFR (all releases) - en to cs translation catalogue (41 entries)

en: Register
cs: Registrovat

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Subject
cs: Předmět

en: Description
cs: Popis

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Name
cs: Jméno

en: Help
cs: Nápověda

en: Top
cs: Nahoru

en: Upload
cs: Nahrát

en: Email
cs: E-mail

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Page title
cs: Název stránky

en: Bottom
cs: Dole

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Configure block
cs: Nastavit blok

en: Changed
cs: Změněno

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Library
cs: Knihovna

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: The name of the shortcut.
cs: Název zkratky.

en: The comment author's name.
cs: Jméno autora komentáře.

en: The user ID of the comment author.
cs: Uživatelské ID autora komentáře.

en: The comment author's home page address.
cs: Domácí stránka autora komentáře.

en: The time that the comment was created.
cs: Čas vytvoření komentáře.

en: The time that the comment was last edited.
cs: Čas poslední úpravy komentáře.

en: The comment author's email address.
cs: Emailová adresa autora komentáře.

en: Default comments
cs: Výchozí komentáře

en: Allows commenting on content
cs: Umožňuje komentování obsahu

en: Default long date
cs: Výchozí dlouhý formát data

en: Default medium date
cs: Výchozí střední formát data

en: Default short date
cs: Výchozí krátký formát data
