Sobki DSFR (all releases) - en to fi translation catalogue (47 entries)

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Subject
fi: Aihe

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Name
fi: Nimi

en: Help
fi: Ohje

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Upload
fi: Siirrä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Created
fi: Luotu

en: Separator
fi: Erotin

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Hostname
fi: Verkkotunnus

en: Published
fi: Julkaistu

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Configure block
fi: Lohkon asetukset

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Library
fi: Kirjasto

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: The name of the shortcut.
fi: Oikopolun nimi.

en: The comment author's name.
fi: Kommentin kirjoittajan nimi.

en: The user ID of the comment author.
fi: Kommentin kirjoittajan käyttäjä ID.

en: The comment author's home page address.
fi: Kommentin kirjoittajan kotisivun osoite.

en: The comment author's hostname.
fi: Kommentin kirjoittajan konenimi.

en: The time that the comment was created.
fi: Kommentin luontiajankohta.

en: The time that the comment was last edited.
fi: Ajankohta jolloin kommenttia viimeksi muokattiin.

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: The comment author's email address.
fi: Kommentin kirjoittajan sähköpostiosoite.

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
fi: D, d.m.Y - H:i

en: Default long date
fi: Päivämäärä pitkässä muodossa

en: Default medium date
fi: Päivämäärä keskipitkässä muodossa

en: Default short date
fi: Päivämäärä lyhyessä muodossa

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
fi: d.m.Y - H:i
