Sobki DSFR (all releases) - en to he translation catalogue (35 entries)

en: Register
he: הרשמה

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: Subject
he: נושא

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Homepage
he: עמוד הבית

en: Name
he: שם

en: Help
he: עזרה

en: Top
he: עליון

en: Upload
he: העלאה

en: Email
he: דוא"ל

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Created
he: נוצר

en: Separator
he: מפריד

en: Page title
he: כותרת דף

en: Bottom
he: למטה

en: Hostname
he: שם שרת

en: Published
he: מפורסם

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Configure block
he: הגדרות בלוק

en: Changed
he: השתנה

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Library
he: ספריה

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: The name of the shortcut.
he: שמו של קיצור הדרך

en: The time that the comment was last edited.
he: המועד האחרון בו נערכה התגובה.

en: Fallback date format
he: ברירת המחדל למבנה תאריך

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: Default medium date
he: ברירת המחדל לתאריך בינוני
