Sobki DSFR (all releases) - en to ku translation catalogue (23 entries)

en: Register
ku: تۆمارکردن

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Homepage
ku: ماڵپەڕ

en: Name
ku: ناو

en: Help
ku: یارمەتی

en: Top
ku: سەرەوە

en: Upload
ku: بارکردن

en: Email
ku: ئیمێل

en: User ID
ku: ID ی بەکارهێنەر

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Page title
ku: ناونیشانی په‌ڕه‌

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: Hostname
ku: ناوی خانەخوێ

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Promoted to front page
ku: لە پەڕەی سەرەتادا بڵاوکراوەتەوە

en: Configure block
ku: بلۆکەکان ڕێک بخە

en: Main page content
ku: ناوەڕۆکی پەڕەی سەرەکی

en: The name of the shortcut.
ku: ناوی قەدبڕ.
