Sobki DSFR (all releases) - en to ro translation catalogue (61 entries)

en: Register
ro: Înscriere

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Subject
ro: Subiect

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Name
ro: Nume

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Help
ro: Ajutor

en: Top
ro: Sus

en: Upload
ro: Încarcă

en: Email
ro: email

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Published
ro: Publicat

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Full
ro: Complet

en: Token
ro: Simbol

en: Configure block
ro: Configurați blocul

en: Changed
ro: Schimbat

en: User account
ro: Cont utilizator

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Search index
ro: Index căutare

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Full comment
ro: Comentariu complet

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: The name of the shortcut.
ro: Numele comenzii rapide.

en: Taxonomy term page
ro: Pagina unui termen de taxonomie

en: The comment author's name.
ro: Numele autorului comentariului.

en: Assign %role role
ro: Atribuiți rolul @role

en: The user ID of the comment author.
ro: ID-ul de utilizator al autorului comentariului.

en: The comment author's home page address.
ro: Adresa primei pagini a autorului comentariului.

en: The comment author's hostname.
ro: Numele de gazdă al autorului comentariului.

en: The time that the comment was created.
ro: Momentul în care a fost creat comentariul.

en: The time that the comment was last edited.
ro: Momentul în care a fost editat ultima dată comentariul.

en: Fallback date format
ro: Format pentru dată de rezervă

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: The comment author's email address.
ro: Adresa de email a autorului comentariului.

en: Default comments
ro: Comentarii implicite

en: Allows commenting on content
ro: Permite adăugarea de comentarii la conținut

en: The time that the user was last edited.
ro: Momentul în care utilizatorul a fost editat ultima data.

en: Search result highlighting input
ro: Evidențierea intrării în rezultatele căutării

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: HTML Date
ro: Data în format HTML

en: HTML Datetime
ro: Data și ora în format HTML

en: HTML Month
ro: Luna în format HTML

en: HTML Time
ro: Timpul în format HTML

en: HTML Week
ro: Săptămâna în format HTML

en: HTML Year
ro: An în format HTML

en: HTML Yearless date
ro: Data fără an în format HTML

en: Default long date
ro: Data implicită, în format lung

en: Default medium date
ro: Data implicită, în format mediu

en: Default short date
ro: Data implicită, în format scurt

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
ro: d/m/Y -H:i
