Sobki DSFR (all releases) - en to ug translation catalogue (29 entries)

en: Register
ug: تىزىملىتىش

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Homepage
ug: باش بەت

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Name
ug: ئىسىم

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Top
ug: ئۈستى

en: Upload
ug: يۈكلەش

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتېر نامى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: Full
ug: تولۇق

en: Configure block
ug: تارماق رايوننى تەڭشەش

en: User account
ug: ئەزا ھساباتى

en: Search index
ug: ئىزدەش

en: Full comment
ug: باھانىڭ ھەممىسىنى كۆرسىتىش

en: Full content
ug: تولۇق مەزمۇنى
