Sobki DSFR (10.1.0-beta1) - en to th translation catalogue (98 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Action
th: แอคชั่น

en: Homepage
th: หน้าหลัก

en: Edit
th: แก้ไข

en: Link
th: ลิงค์

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Text
th: ข้อความ

en: ID
th: ไอดี

en: Upload
th: อัพโหลด

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Email
th: อีเมล

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: All
th: ทั้งหมด

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Hostname
th: ชื่อโฮสต์

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: Warning
th: การเตือน

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Media
th: สื่อ

en: Widget
th: วิดเจ็ต

en: General
th: ทั่วไป

en: Table
th: ตาราง

en: Color
th: สี

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Front page
th: หน้าแรก

en: Configure block
th: ตั้งค่าบล็อค

en: author
th: ผู้เขียน

en: Notice
th: แจ้งให้ทราบ

en: Your message has been sent.
th: ข้อความของคุณถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: People
th: บุคคล

en: Video
th: วีดีโอ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: Relationship
th: ความสัมพันธ์

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Published comments
th: ความคิดเห็นที่ตีพิมพ์

en: Sticky
th: ปักหมุด

en: Complete
th: เสร็จ

en: Blocks
th: บล็อค

en: Grid
th: ตะแกรง

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Detail
th: รายละเอียด

en: Show all
th: แสดงทุกข้อ

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: Newest first
th: ใหม่ล่าสุดก่อน

en: IP address
th: ที่อยู IP

en: Permanent
th: ถาวร

en: Temporary
th: ชั่วคราว

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: Delete comment
th: ลบความคิดเห็น

en: Posted in
th: เป็นความเห็นใน

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Date and time
th: วันที่และเวลา

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Alert
th: แจ้งเตือน

en: Author name
th: ชื่อผู้เขียน

en: Operations links
th: ลิงค์สำหรับการปฏิบัติการ

en: Unapproved comments
th: ความคิดเห็นที่ยังไม่ได้รับอนุมัติ

en: The name of the shortcut.
th: ชื่อของทางลัด

en: Time zones
th: โซนเวลา

en: The comment author's name.
th: ชื่อผู้โพสต์ความคิดเห็น

en: Get the actual content from a content revision.
th: เนื้อหาที่เกิดขึ้นจริงจากเนื้อหาที่แก้ไข

en: Original language
th: ภาษาต้นฉบับ

en: Displaying @start - @end of @total
th: แสดง @start - @end of @total

en: The user ID of the comment author.
th: รหัสผู้ใช้งานของชื่อผู้เขียนความคิดเห็น

en: The comment author's home page address.
th: ที่อยู่ของโฮมเพจของผู้แสดงความคิดเห็น

en: The comment author's hostname.
th: ชื่อโฮสต์ของผู้เขียนข้อคิดเห็น

en: The time that the comment was created.
th: เวลาที่แสดงความคิดเห็น

en: The time that the comment was last edited.
th: เวลาที่ความคิดเห็นถูกแก้ไขครั้งสุดท้าย

en: The comment author's email address.
th: ที่อยู่อีเมลของผู้เขียนความคิดเห็น

en: The time that the user was last edited.
th: เวลาที่ผู้ใช้ถูกแก้ไขครั้งล่าสุด

en: Links related to the active user account
th: Links related to the user account.

en: Administrative task links
th: Contains links to administrative tasks.

en: Site information links
th: Use this for linking to site information.

en: Site section links
th: Use this for linking to the main site sections.

en: User tool links, often added by modules
th: Contains links for site visitors. Some modules add their links here.
