Sobki DSFR (10.1.0-beta2) - en to mr translation catalogue (108 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Moderated content
mr: नियंत्रित मजकूर

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Email notification
mr: ई-मेल सुचना देणे

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: more
mr: आणखी

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: More
mr: अधिक

en: Action
mr: कृती

en: Homepage
mr: मुख्य पान

en: view
mr: दाखवा

en: Edit
mr: संपादन

en: Size
mr: आकार

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Use count
mr: उपयोगकर्त्यांची संख्या

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Help
mr: मदत

en: True
mr: सत्य

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Audio
mr: ध्वनी

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: Updated
mr: सुधारित

en: Text
mr: अक्षर

en: Layout
mr: मांडणी

en: ID
mr: आय डी

en: Upload
mr: अपलोड

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Files
mr: फाईल्स

en: Error
mr: तृटी

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Hostname
mr: होस्टनेम

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Normal
mr: साधारण

en: Authored by
mr: लेखक

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: General
mr: साधारण

en: Color
mr: रंग

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
mr: @site सध्या दुरुस्तीसाठी बंद आहे. आम्ही लवकरच परत येऊ. आपल्या संयमासाठी(patience) धन्यवाद.

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Tools
mr: साधने

en: Recent comments
mr: नव्या प्रतिक्रिया

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: English
mr: इंग्लीश

en: French
mr: फ्रेंच

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Member for
mr: च्यासाठी सभासद

en: Front page
mr: मुखपृष्ठ

en: Languages
mr: भाषा

en: Days
mr: दिवस

en: Your message has been sent.
mr: तुमचा संदेश पाठवला गेला

en: People
mr: लोक

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Published comments
mr: प्रकाशित प्रतिक्रिया

en: Content Type
mr: साहित्य प्रकार

en: Used in
mr: कोठे वापरली आहे

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: No comments available.
mr: टिप्पणी उपलब्ध नाही

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
mr: सद्स्याने शेवटची कृती केल्यापासून या वेळे पर्यंत त्याला ऒनलाईन समजल्या जाईल.

en: Locked
mr: कुपुपबंद

en: Unpublish comment
mr: अप्रकाशित प्रतिक्रिया

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Delete comment
mr: प्रतिक्रिया मिटवा

en: Upload date
mr: अपलोड केल्याची तारीख

en: Who's new
mr: नविन सदस्य

en: Who's online
mr: सध्या कोण कोण आलेले आहे?

en: Published status
mr: प्रकाशन अवस्था

en: Taxonomy term page
mr: वर्गीकरण संज्ञेचे पान

en: Basic page
mr: साधे पान

en: Changed date
mr: बदल केल्याची तारीख

en: Lists (Views)
mr: याद्या (व्ह्यूज)

en: Files overview
mr: फाईल्सचा आढावा
