Sobki DSFR (10.1.0-beta3) - en to ja translation catalogue (59 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Content
ja: コンテンツ

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Administration
ja: 管理

en: More
ja: 続き

en: Reset
ja: リセット

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: Icon
ja: アイコン

en: Section
ja: セクション

en: Text
ja: テキスト

en: User
ja: ユーザー

en: Error
ja: エラー

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: All
ja: すべて

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: Warning
ja: 警告

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: Desc
ja: 降順

en: Color
ja: 色

en: Template
ja: テンプレート

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: author
ja: 投稿者

en: Notice
ja: 注意

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Shortcuts
ja: ショートカット

en: Apply
ja: 適用

en: Information
ja: 情報

en: Detail
ja: 詳細

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: Alt text
ja: 代替テキスト

en: Card
ja: カード

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Publish on
ja: 公開する

en: Unpublish on
ja: 非公開にする

en: Alert
ja: 警告

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Scheduled content
ja: スケジュールされたコンテンツ

en: Recent content.
ja: 最近のコンテンツ。

en: No scheduled content.
ja: スケジュールされたコンテンツはありません。
