Sobki DSFR (10.1.0-beta3) - en to bn translation catalogue (29 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: More
bn: আরও

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Error
bn: ত্রুটি

en: All
bn: সমস্ত

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Color
bn: রং

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Shortcuts
bn: শর্টকাট সমূহ

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
