Sobki DSFR (10.1.0-beta3) - en to hi translation catalogue (47 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Content
hi: सामग्री

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Administration
hi: प्रशासन

en: More
hi: अधिक

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Help
hi: मदद

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Icon
hi: चिन्ह

en: Text
hi: लेख

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Error
hi: त्रुटि

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: All
hi: सभी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Success
hi: सफलता

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Color
hi: रंग

en: Template
hi: फर्मा

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: author
hi: लेखक

en: Notice
hi: नोटिस

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Shortcuts
hi: अल्प मार्ग

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Card
hi: कार्ड

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Alert
hi: चेतावनी

en: Recent content.
hi: हाल की सामग्री।
