Sobki DSFR (10.1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (49 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: More
fa: بیشتر

en: Reset
fa: اعاده

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Icon
fa: شمایل

en: Text
fa: متن

en: User
fa: کاربر

en: Error
fa: خطا

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: All
fa: همه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: صافی

en: Warning
fa: اخطار

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: ,
fa: ،

en: Media
fa: رسانه

en: Desc
fa: نزولی

en: Color
fa: رنگ

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: author
fa: نویسنده

en: Notice
fa: اطلاعیه

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Information
fa: اطلاعات

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Alert
fa: هشدار

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Recent content.
fa: تازه ترین محتوا
