Sobki DSFR (10.1.0-beta3) - en to uk translation catalogue (63 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Administration
uk: Адміністрування

en: More
uk: Ще

en: Reset
uk: Скинути

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Icon
uk: Іконка

en: Section
uk: Розділ

en: Text
uk: Текст

en: User
uk: Користувач

en: Error
uk: Помилка

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: All
uk: Все

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Success
uk: Успіх

en: Warning
uk: Попередження

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Media
uk: Медіа

en: Desc
uk: Спад

en: Color
uk: Колір

en: Template
uk: Шаблон

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: author
uk: автор

en: Notice
uk: Сповіщення

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Shortcuts
uk: Швидкі кнопки

en: Apply
uk: Застосувати

en: Information
uk: Відомості

en: Detail
uk: Подробиці

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Alt text
uk: Альтернативний текст

en: Card
uk: Картка

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Attention
uk: Увага

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Publish on
uk: Публікувати в

en: Unpublish on
uk: Зняти з публікації в

en: Variant
uk: Варіант

en: Alert
uk: Застереження

en: Asc
uk: Зрост

en: Accordion item
uk: Елемент "акордеона"

en: Master
uk: Головне

en: Tile
uk: Плитка

en: Recent content.
uk: Останні матеріали.
