Sobki DSFR (11.0.0) - en to sv translation catalogue (378 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Register
sv: Registrera

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Moderated content
sv: Modererat innehåll

en: Username
sv: Användarnamn

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Subject
sv: Ämne

en: Email notification
sv: E-postmeddelande

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: more
sv: mer

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Comments
sv: Kommentarer

en: More
sv: Mer

en: Action
sv: Åtgärd

en: Tags
sv: Etiketter

en: Homepage
sv: Hemsida

en: view
sv: visa

en: Edit
sv: Redigera

en: Size
sv: Storlek

en: Reset
sv: Återställ

en: Use count
sv: Antal använd

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Label
sv: Etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Help
sv: Hjälp

en: True
sv: Sant

en: Default
sv: Förvald

en: Top
sv: Överst

en: Archive
sv: Arkiv

en: Icon
sv: Ikon

en: Audio
sv: Ljud

en: Filename
sv: Filnamn

en: Section
sv: Sektion

en: Teaser
sv: Ingress

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Components
sv: Komponenter

en: Attachment
sv: Bilaga

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Titles
sv: Titlar

en: User
sv: Användare

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Email
sv: E-post

en: Files
sv: Filer

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Error
sv: Fel

en: Contact
sv: Kontakt

en: Created
sv: Skapad

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Horizontal
sv: Horisontell

en: Vertical
sv: Vertikal

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Footer
sv: Sidfot

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Roles
sv: Roller

en: Comment
sv: Kommentar

en: Hostname
sv: Värdnamn

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Term name
sv: Termens namn

en: Last access
sv: Senast åtkomst

en: Warning
sv: Varning

en: Last update
sv: Senaste uppdatering

en: Authored by
sv: Författad av

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Plain text
sv: Ren text

en: Desc
sv: Fallande

en: General
sv: Allmän

en: Table
sv: Tabell

en: Start
sv: Från

en: Color
sv: Färg

en: Role
sv: Roll

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sv: @site underhålls för närvarande. Vi bör vara tillbaka inom kort. Tack för ert tålamod.

en: Redirect
sv: Omdirigera

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Tools
sv: Verktyg

en: Recent comments
sv: Senaste kommentarer

en: Template
sv: Mall

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Full
sv: Fullständig

en: Gender
sv: Kön

en: English
sv: Engelska

en: French
sv: Franska

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Member for
sv: Medlem i

en: Front page
sv: Startsida

en: Languages
sv: Språk

en: Configure block
sv: Konfigurera block

en: author
sv: författare

en: Entity
sv: Objekt

en: Notice
sv: Notering

en: Days
sv: Dagar

en: Months
sv: Månader

en: Your message has been sent.
sv: Ditt meddelande har skickats.

en: People
sv: Personer

en: Blocked
sv: Spärrad

en: Author Name
sv: Författarnamn

en: Glossary
sv: Ordlista

en: Diff
sv: Skillnad

en: Email confirmation
sv: E-postbekräftelse

en: Changed
sv: Ändrad

en: Completed
sv: Slutförd

en: node id
sv: nod-id

en: Document
sv: Dokument

en: Relationship
sv: Relation

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Translations
sv: Översättningar

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Published comments
sv: Publicerade kommentarer

en: Sticky
sv: Klistrad

en: Content Type
sv: Innehållstyp

en: Complete
sv: Slutförd

en: Shortcuts
sv: Genvägar

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: Apply
sv: Applicera

en: Teaser text
sv: Teaser-text

en: Block description
sv: Blockbeskrivning

en: Taxonomy Terms
sv: Taxonomitermer

en: Blocks
sv: Block

en: Used in
sv: Används i

en: Form
sv: Formulär

en: Permission
sv: Behörighet

en: Grid
sv: Rutnät

en: Next >
sv: Nästa >

en: < Previous
sv: < Föregående

en: Global
sv: Globalt

en: Audio file
sv: Ljudfil

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Administrator
sv: Administratör

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: No comments available.
sv: Inga kommentarer tillgängliga.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
sv: En användare anses vara inloggad så här länge efter att de senast tittat på en sida.

en: Offset
sv: Kompensera

en: Locked
sv: Låst

en: Publish content
sv: Publicera innehåll

en: Unpublish comment
sv: Avpublicera kommentaren

en: Newest first
sv: Nyaste först

en: Block type
sv: Typ av block

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: User account
sv: Användarkonto

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Not applicable
sv: Ej tillämpligt

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Metatags
sv: Metataggar

en: Sex
sv: Kön

en: IP address
sv: IP-adress

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Temporary
sv: Temporär

en: No files available.
sv: Inga filer tillgängliga.

en: Frontpage
sv: Startsida

en: Delete comment
sv: Radera kommentar

en: MIME type
sv: Typ av MIME

en: Posted in
sv: Inlagt i

en: Upload date
sv: Datum för uppladdning

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Search index
sv: Sökindex

en: Video file
sv: Videofil

en: Publish comment
sv: Publicera kommentarer

en: Draft
sv: Utkast

en: Save Draft
sv: Spara utkast

en: Scheduled
sv: Schemalagd

en: Yes/No
sv: Ja/Nej

en: Alt text
sv: Alternativ text

en: Card
sv: Kort

en: @interval ago
sv: @interval sedan

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Compact
sv: Kompakt

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Who's new
sv: Vilka är nya?

en: Content Overview
sv: Innehållsöversikt

en: Date and time
sv: Datum och tid

en: Who's online
sv: Vilka är inloggade

en: Apply filters
sv: Applicera filter

en: Publish on
sv: Publicera den

en: Unpublish on
sv: Avpublicera den

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Alert
sv: Larm

en: Author name
sv: Författarnamn

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Library
sv: Bibliotek

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Status code
sv: Statuskod

en: Delete content
sv: Radera innehåll

en: Moderation state
sv: Modereringsstatus

en: Published status
sv: Status för publicering

en: Monthly archive
sv: Månatligt arkiv

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Full comment
sv: Fullständig kommentar

en: Save comment
sv: Spara kommentar

en: Unapproved comments
sv: Ej godkända kommentarer

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: Recent content
sv: Nyligen uppdaterat innehåll

en: Unpublish content
sv: Avpublicera inlägg

en: Make content sticky
sv: Visa inlägg överst i listor

en: Make content unsticky
sv: Ta bort visning överst i listor

en: Promote content to front page
sv: Visa innehåll på startsidan

en: Remove content from front page
sv: Ta bort inlägg från startsidan

en: Save content
sv: Spara innehåll

en: Find and manage content.
sv: Hitta och hantera innehåll.

en: The name of the shortcut.
sv: Namnet på genvägen.

en: Time zones
sv: Tidszoner

en: Taxonomy term page
sv: Sida för taxonomitermer

en: No people available.
sv: Inga personer tillgängliga.

en: Find and manage people interacting with your site.
sv: Hitta och hantera personer som använder din webbplats.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: No media available.
sv: Ingen media tillgänglig.

en: Video URL
sv: URL för video

en: Update URL alias
sv: Uppdatera URL-alias

en: Bulk update
sv: Massuppdatera

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
sv: Hantera användarkonton, roller och behörigheter.

en: Changed date
sv: Datum för ändring

en: The comment author's name.
sv: Namnet på kommentarens författare.

en: Assign %role role
sv: Tilldela rollen %role

en: Asc
sv: Stigande

en: Not specified
sv: Ej angivet

en: Accordion item
sv: Hopfällbar punkt

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
sv: Formulär sparat. Du kan återvända till detta formulär senare och fortsätta inmatningen.

en: Master
sv: Huvud

en: Get the actual content from a content revision.
sv: Erhåll det nuvarande innehållet från en versions innehåll.

en: Wide
sv: Bred

en: Media type
sv: Mediatyp

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Original language
sv: Ursprungsspråk

en: Tablet
sv: Surfplatta

en: Scheduled content
sv: Schemalagt innehåll

en: Displaying @start - @end of @total
sv: Visar @start - @end av @total

en: Publish taxonomy term
sv: Publicera taxonomiterm

en: Unpublish taxonomy term
sv: Avpublicera taxonomiterm

en: The user ID of the comment author.
sv: Författarens användar-ID för kommentaren.

en: The comment author's home page address.
sv: Författarens hemsidesadress för kommentaren.

en: The comment author's hostname.
sv: Författarens värdnamn för kommentaren.

en: The time that the comment was created.
sv: Tidpunkten som kommentaren skapades.

en: The time that the comment was last edited.
sv: Tidpunkten då kommentaren senast redigerades.

en: With selection
sv: Med urval

en: Welcome!
sv: Välkommen!

en: Editorial
sv: Redaktionell

en: 1 place | @count places
sv[0]: 1 plats
sv[1]: @count platser

en: Registering module
sv: Registrerar modul

en: Fallback date format
sv: Datumformat i reserv

en: File usage
sv: Filanvändning

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Default comments
sv: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
sv: Tillåter kommentering på innehåll

en: Search result highlighting input
sv: Sökresultat framhäver inmatning

en: Scheduled Content
sv: Schemalagt innehåll

en: Media library
sv: Mediabibliotek

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Large (480×480)
sv: Stor (480×480)

en: HTML Date
sv: HTML datum

en: HTML Datetime
sv: HTML tidsdatum

en: HTML Month
sv: HTML månad

en: HTML Time
sv: HTML tid

en: HTML Week
sv: HTML vecka

en: HTML Year
sv: HTML år

en: HTML Yearless date
sv: HTML datum utan år

en: Default long date
sv: Förvalt långt datum

en: Default medium date
sv: Förvalt mellanlångt datum

en: Default short date
sv: Förvalt kort datum

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Block the selected user(s)
sv: Spärra vald(a) användare

en: Cancel the selected user account(s)
sv: Radera de valda användarkontona

en: Unblock the selected user(s)
sv: Återaktivera vald(a) användare

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML

en: Links related to the active user account
sv: Länkar relaterade till det aktiva användarkontot

en: Administrative task links
sv: Länkar för administrativa uppgifter

en: Site information links
sv: Länkar för information om webbplats

en: Site section links
sv: Länkar för sektion i webbplats

en: User tool links, often added by modules
sv: Länkar för användare som ofta läggs till av moduler

en: Recent comments.
sv: Senaste kommentarer.

en: Find and manage files.
sv: Hitta och hantera filer.

en: All content, by month.
sv: Allt innehåll, månadsvis.

en: Recent content.
sv: Nytt innehåll.

en: All content promoted to the front page.
sv: Allt innehåll som visas på startsidan.

en: All content, by letter.
sv: All innehåll, i bokstavsordning.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
sv: Innehåll som hör till en viss taxonomiterm.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
sv: Visar en lista över de senast användarkontona på webbplatsen.

en: Who's online block
sv: Block för vilka som är inloggade

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
sv: Visar de användarnamnen för de senast aktiva användarna samt de totalt antal aktiva användare.

en: Max 1300x1300
sv: Maximalt 1300x1300

en: Max 2600x2600
sv: Maximalt 2600x2600

en: Max 325x325
sv: Maximalt 325x325

en: Max 650x650
sv: Maximalt 650x650

en: Narrow
sv: Smal

en: Files overview
sv: Översikt av filer

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
sv: Information om filanvändande för {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
sv: Hitta och hantera innehåll

en: Name or email contains
sv: Namn eller e-post innehåller

en: A list of new users
sv: En lista på nya användare

en: There are currently @total users online.
sv: För närvarande är @total användare inloggade.

en: There are currently 0 users online.
sv: För närvarande är 0 användare inloggade.

en: A list of users that are currently logged in.
sv: En lista på användare som för närvarande är inloggade.

en: Delete media
sv: Radera media

en: Media name
sv: Medianamn

en: List of redirects
sv: Lista över omdirigeringar

en: There is no redirect yet.
sv: Det finns ingen omdirigering ännu.

en: Save media
sv: Spara media

en: Find and manage scheduled content.
sv: Hitta och hantera schemalagt innehåll.

en: Publish media
sv: Publicera media

en: Unpublish media
sv: Avpublicera media

en: No scheduled content.
sv: Inget schemalagt innehåll.

en: Typical desktop
sv: Typisk stationär

en: Smart phone
sv: Smart telefon

en: Find and manage media.
sv: Hitta och hantera media.

en: Delete webform
sv: Radera webbformulär

en: Content editor
sv: Innehållsredaktör

en: Use local images for reusable media.
sv: Använd lokala bilder för återanvändbara media.

en: Find and manage comments.
sv: Hitta och hantera kommentarer.

en: The approved comments listing.
sv: Listan över godkända kommentarer.

en: Comments published
sv: Kommentarer publicerade

en: The unapproved comments listing.
sv: Den ej godkända kommentarlistan.

en: Comments unapproved
sv: Kommentarer ej godkända

en: Media Name
sv: Medianamn

en: Find and moderate content.
sv: Hitta och moderera innehåll.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
sv: Inget modererat innehåll tillgängligt. Endast väntande versioner av innehåll, till exempel utkast, listas här.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
sv: Inget innehåll för framsidan har skapats ännu.<br />Följ <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">användarguiden</a> för att börja bygga din webbplats.

en: A locally hosted audio file.
sv: En lokalt lagrad ljudfil.

en: A locally hosted video file.
sv: En lokalt lagrad videofil.

en: Name (A-Z)
sv: Namn (A-Z)

en: Name (Z-A)
sv: Namn (Z-A)

en: You have already submitted this webform. <a href="#">View your previous submission</a>.
sv: Du har redan skickat in detta formulär. <a href="#">Se ditt tidigare inlägg</a>.

en: Remote video
sv: Extern video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
sv: En externt lagrad video från YouTube eller Vimeo.

en: Edit {{ name }}
sv: Redigera {{ name }}

en: Widget (table)
sv: Gränssnittskomponent (tabell)

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
sv: Utkast

[ctx: Workflow state label]
en: Published
sv: Publicerad

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
sv: Återställ till utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
sv: Återställ

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
sv: Skapa nytt utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
sv: Publicera

en: Sorry… This form is closed to new submissions.
sv: Tyvärr... Detta formulär är stängt för nya bidrag.

en: Media Library thumbnail (220×220)
sv: Miniatyrbild för mediebibliotek (220 × 220)

en: Delete {{ name }}
sv: Radera {{ name }}

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
sv: En uppladdad fil eller ett dokument, exempelvis en PDF.

en: @interval hence
sv: @interval därav

en: AL: Alabama
    AK: Alaska
    AS: 'American Samoa'
    AZ: Arizona
    AR: Arkansas
    AE: 'Armed Forces (Canada, Europe, Africa, or Middle East)'
    AA: 'Armed Forces Americas'
    AP: 'Armed Forces Pacific'
    CA: California
    CO: Colorado
    CT: Connecticut
    DE: Delaware
    DC: 'District of Columbia'
    FM: 'Federated States of Micronesia'
    FL: Florida
    GA: Georgia
    GU: Guam
    HI: Hawaii
    ID: Idaho
    IL: Illinois
    IN: Indiana
    IA: Iowa
    KS: Kansas
    KY: Kentucky
    LA: Louisiana
    ME: Maine
    MH: 'Marshall Islands'
    MD: Maryland
    MA: Massachusetts
    MI: Michigan
    MN: Minnesota
    MS: Mississippi
    MO: Missouri
    MT: Montana
    NE: Nebraska
    NV: Nevada
    NH: 'New Hampshire'
    NJ: 'New Jersey'
    NM: 'New Mexico'
    NY: 'New York'
    NC: 'North Carolina'
    ND: 'North Dakota'
    MP: 'Northern Mariana Islands'
    OH: Ohio
    OK: Oklahoma
    OR: Oregon
    PW: Palau
    PA: Pennsylvania
    PR: 'Puerto Rico'
    RI: 'Rhode Island'
    SC: 'South Carolina'
    SD: 'South Dakota'
    TN: Tennessee
    TX: Texas
    UT: Utah
    VT: Vermont
    VI: 'Virgin Islands'
    VA: Virginia
    WA: Washington
    WV: 'West Virginia'
    WI: Wisconsin
    WY: Wyoming
    AB: Alberta
    BC: 'British Columbia'
    MB: Manitoba
    NB: 'New Brunswick'
    NL: 'Newfoundland and Labrador'
    NS: 'Nova Scotia'
    NT: 'Northwest Territories'
    NU: Nunavut
    'ON': Ontario
    PE: 'Prince Edward Island'
    QC: Quebec
    SK: Saskatchewan
    YT: Yukon
sv: AL: Alabama
    AK: Alaska
    AS: "Amerikanska Samoa"
    AZ: Arizona
    AR: Arkansas
    AE: "Väpnade styrkor (Kanada, Europa, Afrika eller Mellanöstern)"
    AA: "Armed Forces America"
    AP: "Armed Forces Pacific"
    CA: Kalifornien
    CO: Colorado
    CT: Connecticut
    DE: Delaware
    DC: "District of Columbia"
    FM: "Federated States of Micronesia"
    FL: Florida
    GA: Georgien
    GU: Guam
    HI: Hawaii
    ID: Idaho
    IL: Illinois
    IN: Indiana
    IA: Iowa
    KS: Kansas
    KY: Kentucky
    LA: Louisiana
    JAG: Maine
    MH: "Marshallöarna"
    MD: Maryland
    MA: Massachusetts
    JAG: Michigan
    MN: Minnesota
    MS: Mississippi
    MO: Missouri
    MT: Montana
    NE: Nebraska
    NV: Nevada
    NH: 'New Hampshire'
    NJ: "New Jersey"
    NM: "New Mexico"
    NY: "New York"
    NC: 'North Carolina'
    ND: 'North Dakota'
    MP: "Norra Marianaöarna"
    OH: Ohio
    OK: Oklahoma
    OR: Oregon
    PW: Palau
    PA: Pennsylvania
    PR: 'Puerto Rico'
    RI: "Rhode Island"
    SC: "South Carolina"
    SD: 'South Dakota'
    TN: Tennessee
    TX: Texas
    UT: Utah
    VT: Vermont
    VI: "Jungfruöarna"
    VA: Virginia
    WA: Washington
    WV: 'West Virginia'
    WI: Wisconsin
    WY: Wyoming
    AB: Alberta
    BC: 'British Columbia'
    MB: Manitoba
    NB: 'New Brunswick'
    NL: "Newfoundland och Labrador"
    NS: 'Nova Scotia'
    NT: 'Northwest Territories'
    NU: Landet
    'ON': Ontario
    PE: "Prince Edward Island"
    QC: Quebec
    SK: Saskatchewan
    YT: Yukon

en: Alabama: Alabama
    Alaska: Alaska
    'American Samoa': 'American Samoa'
    Arizona: Arizona
    Arkansas: Arkansas
    'Armed Forces (Canada, Europe, Africa, or Middle East)': 'Armed Forces (Canada, Europe, Africa, or Middle East)'
    'Armed Forces Americas': 'Armed Forces Americas'
    'Armed Forces Pacific': 'Armed Forces Pacific'
    California: California
    Colorado: Colorado
    Connecticut: Connecticut
    Delaware: Delaware
    'District of Columbia': 'District of Columbia'
    'Federated States of Micronesia': 'Federated States of Micronesia'
    Florida: Florida
    Georgia: Georgia
    Guam: Guam
    Hawaii: Hawaii
    Idaho: Idaho
    Illinois: Illinois
    Indiana: Indiana
    Iowa: Iowa
    Kansas: Kansas
    Kentucky: Kentucky
    Louisiana: Louisiana
    Maine: Maine
    'Marshall Islands': 'Marshall Islands'
    Maryland: Maryland
    Massachusetts: Massachusetts
    Michigan: Michigan
    Minnesota: Minnesota
    Mississippi: Mississippi
    Missouri: Missouri
    Montana: Montana
    Nebraska: Nebraska
    Nevada: Nevada
    'New Hampshire': 'New Hampshire'
    'New Jersey': 'New Jersey'
    'New Mexico': 'New Mexico'
    'New York': 'New York'
    'North Carolina': 'North Carolina'
    'North Dakota': 'North Dakota'
    'Northern Mariana Islands': 'Northern Mariana Islands'
    Ohio: Ohio
    Oklahoma: Oklahoma
    Oregon: Oregon
    Palau: Palau
    Pennsylvania: Pennsylvania
    'Puerto Rico': 'Puerto Rico'
    'Rhode Island': 'Rhode Island'
    'South Carolina': 'South Carolina'
    'South Dakota': 'South Dakota'
    Tennessee: Tennessee
    Texas: Texas
    Utah: Utah
    Vermont: Vermont
    'Virgin Islands': 'Virgin Islands'
    Virginia: Virginia
    Washington: Washington
    'West Virginia': 'West Virginia'
    Wisconsin: Wisconsin
    Wyoming: Wyoming
    Alberta: Alberta
    'British Columbia': 'British Columbia'
    Manitoba: Manitoba
    'New Brunswick': 'New Brunswick'
    'Newfoundland and Labrador': 'Newfoundland and Labrador'
    'Nova Scotia': 'Nova Scotia'
    'Northwest Territories': 'Northwest Territories'
    Nunavut: Nunavut
    Ontario: Ontario
    'Prince Edward Island': 'Prince Edward Island'
    Quebec: Quebec
    Saskatchewan: Saskatchewan
    Yukon: Yukon
sv: Alabama: Alabama
    Alaska: Alaska
    'American Samoa': 'Amerikanska Samoa'
    Arizona: Arizona
    Arkansas: Arkansas
    'Armed Forces (Canada, Europe, Africa, or Middle East)': 'Väpnade styrkor (Kanada, Europa, Afrika eller Mellanöstern)'
    'Armed Forces America': 'Väpnade styrkor Amerika'
    'Armed Forces Pacific': 'Väpnade styrkor Stilla Havet'
    Kalifornien: Kalifornien
    Colorado: Colorado
    Connecticut: Connecticut
    Delaware: Delaware
    'District of Columbia': 'District of Columbia'
    "Federated States of Micronesia": "Mikronesiens federerade stater"
    Florida: Florida
    Georgien: Georgien
    Guam: Guam
    Hawaii: Hawaii
    Idaho: Idaho
    Illinois: Illinois
    Indiana: Indiana
    Iowa: Iowa
    Kansas: Kansas
    Kentucky: Kentucky
    Louisiana: Louisiana
    Maine: Maine
    'Marshall Islands': 'Marshallöarna'
    Maryland: Maryland
    Massachusetts: Massachusetts
    Michigan: Michigan
    Minnesota: Minnesota
    Mississippi: Mississippi
    Missouri: Missouri
    Montana: Montana
    Nebraska: Nebraska
    Nevada: Nevada
    'New Hampshire': 'New Hampshire'
    'New Jersey': 'New Jersey'
    'New Mexico': 'New Mexico'
    'New York': 'New York'
    'North Carolina': 'North Carolina'
    'North Dakota': 'North Dakota'
    'Northern Mariana Islands': 'Norra Marianaöarna'
    Ohio: Ohio
    Oklahoma: Oklahoma
    Oregon: Oregon
    Palau: Palau
    Pennsylvania: Pennsylvania
    'Puerto Rico': 'Puerto Rico'
    'Rhode Island': 'Rhode Island'
    'South Carolina': 'South Carolina'
    'South Dakota': 'South Dakota'
    Tennessee: Tennessee
    Texas: Texas
    Utah: Utah
    Vermont: Vermont
    'Virgin Islands': 'Jungfruöarna'
    Virginia: Virginia
    Washington: Washington
    'West Virginia': 'West Virginia'
    Wisconsin: Wisconsin
    Wyoming: Wyoming
    Alberta: Alberta
    'British Columbia': 'British Columbia'
    Manitoba: Manitoba
    'New Brunswick': 'New Brunswick'
    'Newfoundland och Labrador': 'Newfoundland och Labrador'
    'Nova Scotia': 'Nova Scotia'
    'Northwest Territories': 'Northwest Territories'
    Landet: Landet
    Ontario: Ontario
    'Prince Edward Island': 'Prince Edward Island'
    Quebec: Quebec
    Saskatchewan: Saskatchewan
    Yukon: Yukon

en: Archive webform
sv: Arkivera webbformulär

en: Close webform
sv: Stäng webbformulär

en: Open webform
sv: Öppna webbformulär

en: Scheduled Media
sv: Schemalagd Media

en: Find and manage scheduled media.
sv: Hitta och hantera schemalagd media.

en: No scheduled media.
sv: Ingen schemalagd media.

en: There are no content blocks available.
sv: Det finns inga tillgängliga innehållsblock.
