Open Social (all releases) - en to ar translation catalogue (103 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Images
ar: الصور

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Read more
ar: اقرأ المزيد

en: Email notifications
ar: اشعارات البريد الإلكتروني

en: Tags
ar: وسوم

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Daily
ar: يوميًا

en: Weekly
ar: أسبوعيًا

en: None
ar: لا شيء

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Export
ar: تصدير

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: Path
ar: المسار

en: Event
ar: الحدث

en: Text
ar: نص

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: Sent email to %recipient
ar: أُرسل البريد إلى %recipient

en: Active
ar: نشط

en: Post
ar: المحتوى

en: User settings
ar: إعدادات المستخدم

en: Url
ar: المسار

en: Never
ar: أبدا

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Menu link
ar: رابط القائمة

en: Custom
ar: مخصص

en: Comment
ar: التعليق

en: Published
ar: منشور

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: %time ago
ar: منذ %time

en: Nodes
ar: العقد

en: Authored by
ar: ألّفه

en: System
ar: النظام

en: Owner
ar: المالك

en: here
ar: هنا

en: Color
ar: اللون

en: Role
ar: الدور

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Filters
ar: المرشحات

en: Close
ar: إغلاق

en: Visibility settings
ar: إعدادات العرض

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: comments
ar: تعليقات

en: Attachments
ar: المرفقات

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Node title
ar: عنوان العقدة

en: @time ago
ar: منذ @time

en: Topic
ar: المناقشة

en: Allowed values list
ar: قائمة القيم المسموح بها

en: Activity
ar: النشاط

en: Entity
ar: الكيان

en: Changed
ar: تم التغير

en: users
ar: الأعضاء

en: Finished
ar: اكتمل

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Please wait...
ar: يرجى الانتظار...

en: Font settings
ar: إعدادات الخطوط

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Reply
ar: رد

en: Featured
ar: متميز

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Account information
ar: معلومات الحساب

en: Account
ar: الحساب

en: About
ar: حول

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
ar: قام %name باستخدام رابط الولوج في %timestamp.

en: View comments
ar: عرض التعليقات

en: - Any -
ar: - اختر -

en: Dropdown
ar: القائمة المنسدلة

en: Book page
ar: صفحة وثيقة

en: Edit own comments
ar: تعديل تعليقاته

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Post comments
ar: إرسال تعليقات

en: Allowed values list: invalid input.
ar: قائمة القيم المسموح بها: إدخال غير صحيح.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
ar: قائمة القيم المسموح بها: ستتم إزالة بعض القيم في حين يتم استخدامها حاليا.

en: files
ar: ملفات
